Contact Us!

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z.Herberta  zaprasza na ferie zimowe 2020 z RCK. 10.02 - 22.02.2020. 

 

FERIE ZIMOWE 2020 W REGIONALNYM CENTRUM KULTURY W KOŁOBRZEGU

 

Malowanie na szkle (od 9 lat)

prowadzi: Elżbieta Polak

10.02 godz. 10:00 – 12:30, 11.02 godz. 10.00 – 13.00

sala 3 piętro

 

Gobelin dla cierpliwych – warsztaty tkackie (od 9 lat)

prowadzi: Elżbieta Polak

13.02 godz. 10.00 – 12.30, 14.02 godz. 10:00 – 13.00

sala 3 piętro

 

Akademia Cyrkowca

10.02 – 13.02 godz. 9.30 – 11.00 ( 8-12 lat)

godz. 11.30 -13.00 (powyżej 12 lat)

sala baletowa

 

Podczas tych zajęć uczestnicy rozpoczynają swą przygodę z manipulacją przedmiotem. Począwszy od zabaw z chustkami żonglerskimi, poprzez ekwilibrystykę talerzami cyrkowymi i ewolucje z flowerstick'iem, a kończąc na najczęściej używanym rekwizycie w tańcu z ogniem – poi (oczywiście wersja w 100% bezpieczna).

 

Warsztaty tańca klasycznego

14.02 – 15.02, godz.9.30 - 10.30 (4 - 6 lat)

godz. 10.45 – 11.45 (7 – 10 lat)

godz. 12.00 – 12.45 (powyżej 10 lat)

sala baletowa

 

Taniec klasyczny potocznie zwany „baletem”, czy „klasyką” uznaną za „królową wszystkich technik” to technika, której w edukacji tanecznej nie da się ominąć. Wypracowuje płynność, lekkość, linie ciała, koordynację. Taniec klasyczny jest bazą i otwiera drogę dla młodych adeptów do udziału w festiwalach i konkursach. Zajęcia prowadzone będą przez instruktora International Dance Academy Kołobrzeg.

 

Tajemnice dźwięku - warsztat audialny dla dzieci (powyżej 7 lat)

prowadzi: Adam Frankiewicz

10.02 – 14.02, godz. 11:00 – 12:00

sala konferencyjna

 

Program warsztatów został przygotowany z myślą o uczestnikach w każdym wieku. Nie wymaga znajomości teorii muzyki, ani gry na instrumentach. Jego głównym zadaniem jest uwrażliwienie na dźwięki i sposób, w jaki odbieramy odgłosy otoczenia, własną mowę, ciszę i hałasy. Używając małych obiektów i samej przestrzeni, będziemy przyglądać się zjawiskom dźwiękowym, które zachodzą w przyrodzie. W programie warsztatów m.in. komponowanie dźwiękowych krajobrazów z najsubtelniejszych i najmilszych dla ucha odgłosów, oraz eksperymenty z nagraniami na taśmie magnetofonowej i efektami przestrzennymi.

 

Prowadzenie Adam Frankiewicz – Laureat plebiscytu Gazety Wyborczej „Przystanek młodzi”, nominowany do Kołobrzeskich Pegazów Kultury w 2019 roku. Absolwent reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza na wydziale sztuki lalkarskiej w Białymstoku. Aktywny perfomer, występujący na europejskiej scenie muzycznej, ekolog dźwięku, improwizator. Twórca niezależnych wydawnictw muzycznych. Prowadzi warsztaty dźwiękowe oraz multimedialne w tym Pracownie w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu. Na co dzień zajmuje się pisaniem abstrakcyjnych scenariuszy słuchowisk radiowych i pracą z dawnymi mediami.

 

 

Zajęcia manualno-plastyczne dla dzieci (wiek 8-10 lat - I grupa, wiek 11-14 lat - II grupa)

prowadzi: Iza Korpa-Jarosz

17.02 – 21.02 godz. 9:30-11:00 I grupa

17.02 – 21.02 godz. 11.30 – 13.00 II grupa

 

Podczas zajęć wykorzystane zostaną różnorodne techniki plastyczne i rękodzielnicze (decoupage, transfer, mix media, etc.). W trakcie zabawy ze sztuką dzieci twórczo i kreatywnie spędzą czas. Zajęcia dadzą mnóstwo satysfakcji, zarówno z samego procesu tworzenia, odkrywania swoich talentów i zdolności, jak i własnoręcznie wykonanego dzieła. Powstaną wspaniałe dzieła sztuki, prezenty dla najbliższych oraz ozdoby do domu.

 

Warsztaty ortofoniczne „Mówię wyraźnie i poprawnie” – szkoły średnie

prowadzi: Bogumiła Banaś

19.02 i 21.02 godz. 11.00 – 15.00

sala teatralna

 

Pomysłowa Fabryka (od 7 lat)

17.02 godz. 10.00 – 11.00 – Wodne eksperymenty

17.02 godz. 11.30 – 12.30 – Odlotowo balonowo

sala konferencyjna

 

WODNE EKSPERYMETY – woda to fascynująca materia wiele o niej wiemy ale czy wszystko? Dowiemy się czy woda to dobry klej? Czy woda może płynąć do góry? Co to jest napięcie powierzchniowe i kapilary?

 

ODLOTOWO - BALONOWO – wykonamy odlotowe instalacje: balonową rakietę, butelkową rakietę, balon na ogrzane powietrze, helikopter.

 

Warsztaty teatralne „Czarno na Białym” (od 8 lat)

prowadzą aktorzy Teatru Animacji z Poznania: Sylwia Koronczewska-Cyris i Marek Cyris

18.02 – 21.02 godz. 9.30 – 11.30 sala konferencyjna

 

Motywem przewodnim prowadzonych zajęć teatralnych będą wiersze Marcina Brykczyńskiego wydane w pięknie ilustrowanym zbiorze pt.”Czarno na białym”. Ilustracje z książki posłużą jako element scenografii. W programie m.in. zabawy i gry integracyjne, ćwiczenia z dykcji i emisji głosu, przygotowywanie rekwizytów i elementów scenografii, ćwiczenia animacyjne w technice teatru cieni, krótkie etiudy z wykorzystaniem przygotowanych elementów scenografii, interpretacja wiersza. Zwieńczeniem warsztatów będzie krótki pokaz - inscenizacja przygotowanych wierszy i

etiud animowanych w technice teatru cieni.

 

Akademia Tropicieli i Odkrywców (od 8 lat)

17.02 – 21.02 godz. 11.00-13.00

sala baletowa

 

Zajęcia mają jeden cel – zadziwić i wzbudzić wiele emocji. Mają pokazać świat przyrody jako naturalne piękno. Poznawanie przyrody pozwala rozwijać umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość, ciekawość świata, budować wartości oraz wrażliwość. Dzięki pomocy sprzętów, zabaw, nagrań głosowych oraz autorskich pomocy dydaktycznych dzieci poznają przyrodę jakiej nie znają, a jest w ich najbliższym otoczeniu. Niebieskie żaby, nadymające się kumaki, buczący bąk oraz 2,5 metrowy bielik nie będą już dla dzieci czymś obcym.

 

 

Warsztaty muzyczne 20 – 22.02 (powyżej 10 lat)

prowadzenie: Adam Herbowski i Karolina Żuk sala widowiskowa

wokaliści, instrumentaliści, zespoły

Wpisowe za udział w warsztatach: 100 zł

 

SPEKTAKLE TEATRALNE – sala widowiskowa

 

09.02 godz. 11.00 "Dobry las" Teatr Gry i Ludzie z Katowic (wiek 3+)

Autor i reżyser: Maciej Nogieć

Muzyka i ruch sceniczny: Barbara Dutkiewicz

Kostiumy: Anna Kandziora

Występują: Natalia Juranek/Katarzyna Dudek, Grzegorz Lamik, Michał Piotrowski/Szymon Strużek

Ilustracje: Alicja Kocurek

Animacje: Anita Szczurowska

Realizacja techniczna: Beniamin Lediński

Czas trwania: około 50 minut.

Dobry las to miejsce magiczne, cudowne. Tutaj wszystkie zwierzęta żyją w zgodzie. Jednak decyzją pewnego Ministra, las ma zostać wycięty, a w jego miejscu ma zostać wybudowany… sklep!

Wszystkich mieszkańców Dobrego lasu czeka tułaczka. Łoś Grzegorz i jeż Michał także wyruszają na poszukiwanie nowego domu. Wpadają na pomysł by się przebrać za… tego wam już nie zdradzimy. Możemy tylko zapewnić, że wszystko dobrze się kończy, a łoś i jeżyk po licznych przygodach znów są u siebie. Może jeszcze tylko taka ciekawostka: jeż Michał nie jest zwyczajnym jeżem - to jest jeż różowy!

 

11.02 godz. 13.00 „O trzech zaklętych królewnach, czyli opowieści rozbójników” Teatr Lalki "Tęcza" ze Słupska (wiek 4+)

Historie Śnieżki, Roszpunki i Śpiącej Królewny jakich jeszcze nie znacie. To historia o tym jak banda zbójców znajduje w lesie dziecko. Chcąc je uspokoić opowiadają po kolei bajki o swoich wymarzonych królewnach. Ale co wiedzą rozbójnicy o królewnach i jak je sobie wyobrażają?

Czy „twardziele” dadzą radę pocieszyć zapłakane dziecko? Jak sprawdzą się w roli bajarzy i opiekunów? Wygląda na to, że tego dowiemy się dopiero podczas spektaklu.

reżyseria: Lucia Svobodová

scenografia: Lucia Svobodová

muzyka: Miłosz Sienkiewicz

tekst: Naďa Uherová

tłumaczenie: Michał Tramer

obsada:

Maciej Gierłowski

Piotr Merecki

Ivo Bochat

Mikołaj Prynkiewicz

 

13.02 godz. 13.00 "O królewnie, strachu i wróblach na dachu" Teatr Władca Lalek ze Słupska (wiek 3+)

Musical na podstawie tekstu Ewy Szelburg – Zarembiny. Jego bohaterami są: odważny Strach, piękna Makowa Królewna oraz wyjątkowo złośliwe Wróble, chcące zawładnąć makowym królestwem. Przedstawienie adresowane jest głównie do młodszych dzieci. W przedstawieniu śledzimy losy dwojga bohaterów, których znacznie więcej dzieli aniżeli łączy. Lecz czymże są wszelkie różnice wobec potęgi miłości? Odpowiedzi na to pytanie warto poszukać w widowisku Teatru Władca Lalek ze Słupska. Przebojowe piosenki można śpiewać razem z aktorami. Spektakl łączy grę aktora z tradycyjnymi kukiełkami.

 

18.02 godz. 13.00 "Niedźwiedź i Masza – czyli gdzie moja kasza?" Teatr Lalki "Tęcza" ze Słupska (wiek 3+)

Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądało pierwsze spotkanie Maszy z Niedźwiedziem? Czy to ona trafiła do lasu, czy może Niedźwiedź zabłądził do ludzkich sadyb… By móc opowiedzieć tę historię „Tęcza” sięgnęła do źródeł, czyli do rosyjskich baśni, na podstawie których tekst opracowała Marta Guśniowska.

 

Reżyseria: Michał Tramer

Scenografia: Olga Ryl-Krystianowska

Muzyka: Tomasz Giczewski

 

19.02 godz. 13.00 "O Królewsko-Cesarskim Trakcie w jednym akcie" Teatr Wariate z Poznania (wiek 5+)

 

Spektakl „O Królewsko – Cesarskim Trakcie w jednym akcie” to niezwykle wesoła przygoda z historią. Dwoje bohaterów – uczniów zabiera młodego widza w pasjonującą podróż przez wieki.

By przyjrzeć się bliżej dziejom państwa polskiego, aktorzy wędrują Traktem Królewsko-Cesarskim w Poznaniu śladami władców. Dzięki lekkim i zabawnym scenom okazuje się, że poznawanie odległej przeszłości nie jest wcale nudne, a wręcz przeciwnie - może być niesamowicie interesujące. Zabawne perypetie, nietuzinkowe dialogi oraz wartko tocząca się akcja, w ciekawej scenograficznej i muzycznej oprawie czynią ten spektakl niezapomnianą lekcją historii.

Scenariusz: Marta Guśniowska i Sylwia Cyris

Reżyseria: Marek Cyris

Scenografia: Jakub Psuja

Kostiumy: Sylwia Cyris

Projekt lalek: Eliza Piotrowska

Muzyka: Michał Łaszewicz

 

 

20.02 godz. 13.00 "Wigilia Pani Skurcz" Bałtycki Teatr Dramatyczny z Koszalina (wiek 8 +)

 

Reżyseria: Piotr Krótki

Premiera: 2019-12-07

Tekst i teksty piosenek: Tomasz Ogonowski

Obsada: Natalia Dedo, Żanetta Gruszczyńska – Ogonowska, Beata Niedziela, Dominika Mrozowska – Grobelna, Katarzyna Ulicka – Pyda, Małgorzata Wiercioch, Artur Czerwiński, Piotr Krótki, Adam Lisewski

Scenografia i kostiumy: Beata Jasionek

Muzyka: Maciej Osada – Sobczyński

Choreografia: Arkadiusz Buszko

Sekwencje wideo: Paweł Spisak

Czas trwania spektaklu: 1h 30min (z przerwą)

„Wigilia Pani Skurcz” Tomasza Ogonowskiego, inspirowana jednym z najsłynniejszych dzieł Karola Dickensa to historia uniwersalna. Dlatego autor zdecydował się na umieszczenie jej we współczesnym Koszalinie. Z kolei Scrooge’m, czyli człowiekiem, który w pogoni za pieniądzem utracił niemal to co w życiu najważniejsze: rodzinę i przyjaciół uczynił kobietę – tytułową Panią Skurcz. To kobieta interesu, współczesna bizneswoman, która w trakcie spektaklu, na oczach młodego widza przejdzie wewnętrzną metamorfozę: z kochającego pieniądze człowieka stanie się w osobą kochającą innych ludzi. Dydaktyczne przesłanie jest więc jasne dla najmłodszych.

Ogromnym atutem spektaklu jest jego strona wizualno – muzyczna. Wyjątkowe i niecodzienne scenografię i kostiumy przygotowała znana już najmłodszym widzom BTD Beata Jasionek. Z kolei autorem muzyki jest wybitnie utalentowany koszaliński kompozytor Maciej Osada – Sobczyński.

 

 

SEANSE FILMOWE – sala widowiskowa, godz. 13.00

10.02 „Salma w krainie dusz” (wiek 6+), czas: 95 min.

 

Witajcie w Santa Clara, meksykańskim mieście cudów. To tutaj, raz do roku, duchy zmarłych przybywają do naszego świata, aby miło spędzić dzień w towarzystwie najbliższych. Jest to czas wielkiej radości dla wszystkich poza szesnastoletnią Salmą. Osierocona dziewczynka nigdy nie poznała swoich rodziców i dlatego nie może sprowadzić ich na ziemię. Wszystko zmienia się, gdy w ręce Salmy wpada tajemniczy medalion. Dzięki mocy amuletu dziewczynka dowiaduje się, jak odszukać mamę i tatę. Wkrótce ona i jej przyszywani bracia, Jorge i Pedro, rozpoczną niezwykłą wyprawę, która przeniesie całą trójkę w zaświaty. W krainie duchów czeka ich wspaniała przygoda, w czasie której Salma odkryje prawdę o rodzinie oraz własnych, głęboko ukrytych zdolnościach. Mocach, o których nie miała dotąd pojęcia.

 

12.02 „Wyprawa Magellana” (wiek 7+), czas: 90 min.

 

Flota pięciu potężnych okrętów opuszcza Sewillę w 1519 roku pod dowództwem odważnego podróżnika – Ferdynanda Magellana wraz z jego załogą liczącą ponad 200 marynarzy. Trzy i pół roku później do tego samego portu dopływa już tylko jeden statek z zaledwie kilkunastoma osobami na pokładzie pod kierownictwem Juana Sebastiano Elcano. Wyprawa dookoła świata zakończyła się sukcesem, co jednak wydarzyło się w jej trakcie? Oto prawdziwa opowieść! Walka z żywiołem oceanu, rajskie wyspy, o których nie śniło się nikomu, nieznane plemiona, niespodziewana miłość oraz wielkie piękno i jeszcze większe niebezpieczeństwa, które czyhały na śmiałków w każdej sekundzie. Przed Wami najbardziej niesamowita wyprawa świata, która zmieniła kurs historii… na zawsze!

 

14.02 „Młody renifer Alex” (wiek 7+), czas: 86 min.

 

Zdumiewająca lecz ze wszech miar prawdziwa historia młodego renifera, który przyszedł na świat w samym sercu mroźnej Laponii. Kamera śledzi jego narodziny, dorastanie i trwającą wiele miesięcy podróż przez skutą lodem tajgę, ośnieżone lasy i majestatyczne szczyty fiordów. Przedstawia jego przyjaciół i naturalnych wrogów: lemingi, orły, lisy, łosie, rysie, rosomaki, niedźwiedzie, wilki, wiewiórki oraz pewną psotną łasicę. A ponadto pokazuje, jak pod opieką kochającej mamy Alex dorasta i uczy się trudnej sztuki przetrwania. Wszystko po to, by z młodego renifera stać się ważnym i pełnoprawnym członkiem stada. Idealnym kandydatem do zaprzęgu Świętego Mikołaja!

 

17.02 „Marona - psia opowieść” (wiek 7+), czas: 92 min.

 

Niewielka suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych opiekunów. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego go człowieka. Każdy z napotkanych przez kundelkę ludzi nadaje jej nowe imię: akrobata Manole nazywa ją Aną, robotnik Istvan – Sarą, dziewczynka Solange – Maroną. Niestety żaden z domów nie jest na tyle stabilny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe. A gdyby ludzie byli tak samo zależni od zwierząt, jak one od nich?

 

 

21.02 „Szybcy i śnieżni” (wiek 5+), czas: 87 min.

 

Trwają przygotowania do corocznego wyścigu saneczkowego. Frankie, nieco szalony naukowiec, obmyśla koncepcję pojazdu, który ma zapewnić zwycięstwo jego drużynie. Kiedy maszyna niespodziewanie rozpada się tuż przed linią mety, nikt nie może uwierzyć, że stały za tym błędy w konstrukcji. Wynalazca wspólnie z kolegami odkrywa, że to sprawka Zaca – zarozumiałego i nieco tajemniczego zawodnika, który w międzyczasie dołączył do stawki wyścigu. Frankie pragnie rewanżu i ponownego, tym razem uczciwego rajdu. Wraz z drużyną wiernych przyjaciół zrobią wszystko, by skonstruować jeszcze szybszy pojazd i wygrać rywalizację z oszustem! Błyskotliwa animacja udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych dla grupy pogodnych i zdeterminowanych, choć nie zawsze zgodnych przyjaciół.

 

Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy tel. 94 35-249-49 wew. 49 (kasa RCK)

 

Bilet wstępu na zajęcia (z wyjątkiem warsztatów muzycznych): 5 zł

Bilet wstępu na teatrzyki i seanse filmowe: 5 zł

Opłata w kasie RCK za zajęcia do dn. 5.02.2020

 

 

Wszystkie zajęcia odbywają się w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta, ul. Solna 1, tel. 94 35 249 49, www.rck.kolobrzeg.eu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Anwil Grupa Orlen
Previous Next Play Pause

Kołobrzeg 360