Contact Us!

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza na spektakle teatralne w ramach ferii zimowych. Wszystkie spektakle odbywają się w sali widowiskowej RCK ul. Solna 1. Bilety: 5 zł do nabycia w kasie RCK, ul. Solna 1.

 

 

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza na spektakle teatralne w ramach ferii zimowych. Wszystkie spektakle odbywają się w sali widowiskowej RCK ul. Solna 1. Bilety: 5 zł do nabycia w kasie RCK, ul. Solna 1.

 

1. Spektakl "Dobry las", Teatr Gry i ludzie z Katowic, 9.02.2020 (niedziela), godz. 11.00 sala widowiskowa RCK. (wiek 3+)

Dobry las to miejsce magiczne, cudowne. Tutaj wszystkie zwierzęta żyją w zgodzie. Jednak decyzją pewnego Ministra, las ma zostać wycięty, a w jego miejscu ma zostać wybudowany… sklep!

Wszystkich mieszkańców Dobrego lasu czeka tułaczka. Łoś Grzegorz i jeż Michał także wyruszają na poszukiwanie nowego domu. Wpadają na pomysł by się przebrać za… tego wam już nie zdradzimy. Możemy tylko zapewnić, że wszystko dobrze się kończy, a łoś i jeżyk po licznych przygodach znów są u siebie. Może jeszcze tylko taka ciekawostka: jeż Michał nie jest zwyczajnym jeżem - to jest jeż różowy!

 

2. Spektakl „O trzech zaklętych królewnach, czyli opowieści rozbójników” Teatr Lalki "Tęcza" ze Słupska, 11.02.2020 (wtorek), g. 13.00,  (wiek 4 +)

 Historie Śnieżki, Roszpunki i Śpiącej Królewny jakich jeszcze nie znacie. To historia o tym jak banda zbójców znajduje w lesie dziecko. Chcąc je uspokoić opowiadają po kolei bajki o swoich wymarzonych królewnach. Ale co wiedzą rozbójnicy o królewnach i jak je sobie wyobrażają?

Czy „twardziele” dadzą radę pocieszyć zapłakane dziecko? Jak sprawdzą się w roli bajarzy i opiekunów? Wygląda na to, że tego dowiemy się dopiero podczas spektaklu.

 

 

3.Spektakl "O królewnie, strachu i wróblach na dachu" Teatr Władca Lalek ze Słupska, 13.02.2020 (czwartek), g.13.00 (wiek 3 +)

 Musical na podstawie tekstu Ewy Szelburg – Zarembiny. Jego bohaterami są: odważny Strach, piękna Makowa Królewna oraz wyjątkowo złośliwe Wróble, chcące zawładnąć makowym królestwem. Przedstawienie adresowane jest głównie do młodszych dzieci. W przedstawieniu śledzimy losy dwojga bohaterów, których znacznie więcej dzieli aniżeli łączy. Lecz czymże są wszelkie różnice wobec potęgi miłości? Odpowiedzi na to pytanie warto poszukać w widowisku Teatru Władca Lalek ze Słupska. Przebojowe piosenki można śpiewać razem z aktorami. Spektakl łączy grę aktora z tradycyjnymi kukiełkami.

 

4. Spektakl teatralny pt. „Niedźwiedź i Masza czyli gdzie moja kasza?” Teatr Lalki „Tęcza” ze Słupska, 18.02.2020 (wtorek), g.13.00 (wiek 3+)

 Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądało pierwsze spotkanie Maszy z Niedźwiedziem? Czy to ona trafiła do lasu, czy może Niedźwiedź zabłądził do ludzkich sadyb… By móc opowiedzieć tę historię „Tęcza” sięgnęła do źródeł, czyli do rosyjskich baśni, na podstawie których tekst opracowała Marta Guśniowska.

 

5. Spektakl teatralny pt. "O Królewsko-Cesarskim Trakcie w jednym akcie" Teatr Wariate z Poznania, 19.02.2020 (środa), g. 13.00 (wiek 5+)

 

Spektakl „O Królewsko – Cesarskim Trakcie w jednym akcie” to niezwykle wesoła przygoda z historią. Dwoje bohaterów – uczniów zabiera młodego widza w pasjonującą podróż przez wieki.

By przyjrzeć się bliżej dziejom państwa polskiego, aktorzy wędrują Traktem Królewsko-Cesarskim w Poznaniu śladami władców. Dzięki lekkim i zabawnym scenom okazuje się, że poznawanie odległej przeszłości nie jest wcale nudne, a wręcz przeciwnie - może być niesamowicie interesujące. Zabawne perypetie, nietuzinkowe dialogi oraz wartko tocząca się akcja, w ciekawej scenograficznej i muzycznej oprawie czynią ten spektakl niezapomnianą lekcją historii.

Scenariusz: Marta Guśniowska i Sylwia Cyris. Więcej o spektaklu: http://www.teatrwariate.pl/okctrakcie.html  

 

6. Spektakl teatralny pt. „Wigilia Pani Skurcz” Bałtycki Teatr Dramatyczny z Koszalina, 20.02.2020 (czwartek), g.13.00 (wiek 8 +)

 

„Wigilia Pani Skurcz” Tomasza Ogonowskiego, inspirowana jednym z najsłynniejszych dzieł Karola Dickensa to historia uniwersalna. Dlatego autor zdecydował się na umieszczenie jej we współczesnym Koszalinie. Z kolei Scrooge’m, czyli człowiekiem, który w pogoni za pieniądzem utracił niemal to co w życiu najważniejsze: rodzinę i przyjaciół uczynił kobietę – tytułową Panią Skurcz. To kobieta interesu, współczesna bizneswoman, która w trakcie spektaklu, na oczach młodego widza przejdzie wewnętrzną metamorfozę: z kochającego pieniądze człowieka stanie się w osobą kochającą innych ludzi. Dydaktyczne przesłanie jest więc jasne dla najmłodszych.

Ogromnym atutem spektaklu jest jego strona wizualno – muzyczna. Wyjątkowe i niecodzienne scenografię i kostiumy przygotowała znana już najmłodszym widzom BTD Beata Jasionek. Z kolei autorem muzyki jest wybitnie utalentowany koszaliński kompozytor Maciej Osada – Sobczyński.

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Anwil Grupa Orlen
Previous Next Play Pause

Kołobrzeg 360