Contact Us!

Program DKF "Sztorm: na grudzień 2016. Bilety w cenie 10zł

7.12.2016 g.19.00 g.19.00
Snowden

reżyseria: Oliver Stone
aktorzy: Joseph Gordon-Levitt, Nicholas Cage, Zachary Quinto, Melissa Leo, Shailene Woodley czas trwania: 134 min. 
produkcja: Francja/Niemcy/USA 2016 


Oliver Stone, twórca pamiętnego Plutonu i Urodzonych morderców, powraca z kolejnym, prowokującym do dyskusji filmem komentującym amerykańską i globalną rzeczywistość w świecie nowych technologii.
Thriller, a zarazem biograficzny dramat opowiadający historię Edwarda Snowdena - najbardziej poszukiwanego człowieka na ziemi. Uznawany przez jednych za bohatera, przez innych za zdrajcę swojego kraju, Edward Snowden porzuca swoją pracę w Narodowej Agencji Bezpieczeństwa i decyduje się udostępnić opinii publicznej tajne dokumenty, dzięki którym na jaw wychodzi skala inwigilacji jakiej rząd amerykański dopuszczał się nie tylko wobec zagranicznych rządów czy terrorystycznych organizacji, ale przeciętnych amerykańskich obywateli. Niespotykany dotąd wyciek kompromitujących danych w historii USA stawia na nogi wszystkie służby, a schwytanie Snowdena staje się ich najważniejszym celem.
Jeden z najbardziej kontrowersyjnych reżyserów Ameryki nakręcił film o najbardziej kontrowersyjnej postaci ostatnich lat. Efekt? Ekscytujące widowisko. Nie przegapcie! The Washington Post

10.12.2016 g.19.00 
Życie animowane

Reżyseria: Roger Ross Williams
Obsada:  Jonathan Freeman, Gilbert Gottfried, Alan Rosenblatt, Owen Suskind, Ron Suskind 
Czas trwania: 89 min. 
Produkcja: Francja / USA , 2016 

Niezwykle ciepły i poruszający dokument potwierdzający maksymę, że najlepsze scenariusze pisze samo życie. Gdy w wieku trzech lat Owen Suskind zaczął tracić zdolność chodzenia i mówienia, a współczesna medycyna nie była w stanie mu pomóc jego przyszłość wyglądała dosyć ponuro. Na ratunek przyszły animacje z wytwórni Walta Disneya, dzięki którym chłopak zaczął stopniowo reagować na bodźce docierające do niego z ekranu telewizora oraz porozumiewać z najbliższą rodziną.

14.12.16 g.19.00
Opieka domowa

Reżyseria: Slávek Horák 
Obsada:  Alena Mihulová, Boleslav Polívka, Tatiana Vilhelmová, Zuzana Kronerová
 Czas trwania: 92 min. 
Produkcja:  Czechy, Słowacja 2015

Vlasta, pielęgniarka opiekująca się marudnymi pacjentami w ich domach, z pasją i poświęceniem wykonuje swoją pracę, kocha też gorąco swojego męża Lada i córkę. Wszyscy troje żyją w rejonie Czech znanym z produkcji wina. Pewnego dnia życie bohaterki drastycznie się zmienia i będzie ona musiała wyjść ze swojej roli. Smutne i wesołe tony przeplatają się w opowieści o Vlaście, która pomagała innym, a teraz sama będzie potrzebowała pomocy. Jej mąż, typowy facet z małego miasteczka skupia się na pracy w swoim warsztacie i popija śliwowicę. Z czasem okaże się jednak, że za fasadą twardziela i żartownisia skrywa się wrażliwy mężczyzna. 

18.12.16 g.17.00 
Zaćma 

reżyseria: Ryszard Bugajski
aktorzy: Maria Mamona, Małgorzata Zajączkowska, Janusz Gajos, Marek Kalita
czas trwania: 115 min. 
produkcja: Polska 2016 

Najnowszy film Ryszarda Bugajskiego, twórcy wielokrotnie nagradzanych produkcji: Przesłuchanie i Układ zamknięty.
Druga połowa lat. 50. Julia Brystygierowa (Maria Mamona), zwana „Krwawą Luną”, to eks-funkcjonariuszka Ministerstwa Bezpieczeństwa. Tam, jako szefowa owianego złą sławą Departamentu V, osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. W czasie II Wojny Światowej, którą spędziła w ZSRR, zasłynęła z donosów do NKWD, nie oszczędzając swoich partyjnych towarzyszy. Teraz, szukając porady duchowej, ubiega się o prywatną audiencję u prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego (Marek Kalita). Zanim jednak dojdzie do spotkania z głową Kościoła, Brystygierowa będzie musiała przekonać do swoich racji oślepionego księdza (Janusz Gajos) i cierpiącą na kryzys wiary zakonnicę (Małgorzata Zajączkowska).
Moim celem jest, by zewnętrzne wydarzenia stały się drugorzędne wobec tego, co dzieje się w psychice mojej bohaterki przeżywającej psychiczny kryzys. Stanęła ona na moralnym rozdrożu. Jeżeli chce odkupienia, musi potępić całe swe dotychczasowe życie, przyjąć zupełnie inną hierarchię wartości. Wspomnienia z przeszłości – prawdziwe i zmyślone – współczesne projekcje marzeń, przeplatają się ze sobą, nakładają na realne zdarzenia. Chodzi o to, by widz miał wrażenie, że „siedzi w głowie” bohaterki, by w jak największym stopniu mógł utożsamić się z nią, zrozumieć jej dramat, jej motywacje.
Ryszard Bugajski

21.12.2016 
Gimme Danger

reżyseria: Jim Jarmusch
aktorzy: Iggy Pop, Ron Asheton, Danny Fields
czas trwania: 108 min. 
produkcja: USA 2016 

Film jest hołdem fana dla utraconych bohaterów rockowej legendy, a jego główny narrator Iggy Pop, lider The Stooges, sprawia wrażenie pogrobowca własnej historii. Jarmusch i Pop zabierają widza w podróż w czasie, do epoki buntu i twórczego fermentu Ameryki lat 60-tych, skupiając się na subiektywnych wątkach biograficznych oraz posiłkując się wypowiedziami muzyków i współpracowników The Stooges, z których większość już nie żyje. Może dlatego też Iggy, filmowany w scenografii, którą zdobią dwie hamletowskie czaszki, urasta do symbolu epoki, którą współkreował i cudem przetrwał. Jednocześnie, retrospekcje dają wgląd w amerykańską tożsamość kulturową Iggy’ego – fascynację mass mediami i popową, komiksową estetyką lat 50-tych. Kontrkulturowa gwiazda The Stooges nie mogłaby zabłysnąć tak jaskrawie bez opozycji zarówno do mainstreamu, jak i do etosu dzieci kwiatów i Lata Miłości. 
Dokument Jarmuscha ucieka od sentymentalizmu czy efekciarskich zabiegów narracyjnych i formalnych, skupia się na autentycznym słowie i muzyce, pomysłowo ilustrując ten materiał archiwaliami. Wskazuje też na wpływ zespołu na kolejne pokolenia muzyków, od The Damned, The Ramones i Sex Pistols poprzez Sonic Youth, Nirvanę, czy Henry’ego Rollinsa i The White Stripes. Przedstawia Davida Bowiego, Guns’n’Roses czy Dinosaur Jr jako wiernych wielbicieli estetyki niekontrolowanego ekspresyjnego chaosu i epickiej samozagłady w wykonaniu The Stooges.
Podobnie jak The Stooges i ich muzyka, „Gimme Danger” jest trochę szalony, chaotyczny, pełen emocji, zabawny, prymitywny, a jednocześnie wyrafinowany w najbardziej nieokrzesany sposób. Niech żyją The Stooges!
Jim Jarmusch

Nasze Projekty

Dyskusyjny Klub Filmowy
Interfolk
Pracownie RCK
Muzyka w Katedrze
Poranki Młodego Widza
Suspense Film Festival
RCK Pro Jazz
Za Horyzontem

Baza materiałów wideo

loading...

Polecane Video

Obrazowisko 4.0 - 15.06.2018
Z cyklu Piękniejsza Polska

W tym odcinku mamy okazję poznać przepiekne rejony województwa zachodniopomorskiego

Sensacyjne Lato Filmów 2013

Pozwalamy cieszyć się filmami, rozmowami z ich twórcami, a nawet znajdziemy wśród nich prawdziwych mistrzów

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Anwil Grupa Orlen
Previous Next Play Pause

Kołobrzeg 360