Contact Us!

Program DKF "Sztorm" na styczeń 2017. Bilety w cenie 10zł

 

 

4.01.17 g.19.00
Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

reżyseria: Paolo Genovese
aktorzy: Alba Rohrwacher, Giuseppe Battiston, Kasia Smutniak, Marco Giallini, Anna Foglietta, Edoardo Leo, Valerio Mastandrea
czas trwania: 97 min. 
produkcja: Włochy 2016 
Nagrody Włoskiej Akademii Filmowej David di Donatello 2016: najlepszy film, najlepszy scenariusz
Nagrody Włoskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych 2016: Srebrna Wstążka dla zespołu aktorskiego
Tribeca Film Festival 2016: najlepszy scenariusz

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać…
Kameralny komediodramat jest jednym z największych przebojów kin włoskich 2016 roku. Jedną z głównych ról w filmie gra, uwielbiana w Italii, Kasia Smutniak.


7.01.17 g.17.00
SZCZĘŚCIE ŚWIATA 

reżyseria: Michał Rosa
aktorzy: Karolina Gruszka, Agata Kulesza, Krzysztof Stroiński, Tomasz Borkowski, Dorota Segda
czas trwania: 103 min. 
produkcja: Polska 2016 
Warszawski dziennikarz i bon vivant Sobański (Tomasz Borkowski) opuszcza stolicę, by odszukać i przeprowadzić wywiad z autorem bestsellerowych przewodników, bijących rekordy sprzedaży. Choć sam pisarz skrzętnie ukrywa tożsamość, nieliczne tropy prowadzą do kamienicy na Śląsku, miejsca pełnego ludzi oryginalnych i wyjątkowych. Wśród nich są piękna Róża (Karolina Gruszka) – obiekt męskich westchnień i damskiej zazdrości oraz ulegający jej urokom mężczyźni – ekscentryczny pasjonat botaniki Tomasz (Krzysztof Stroiński), „przyjaciel domu" Jan (Przemysław Bluszcz), matematyczny geniusz na posadzie windziarza – Rufin (Dariusz Chojnacki), a także próbujący wyrwać się spod wpływów zaborczej matki (Agata Kulesza) nastolatek Harald. Chwile spędzone przez nich z piękną sąsiadką kuszą lekkością i swobodą, objawiając świat, do którego nie mieli dotąd dostępu. Jednak dziewczyna darzy uczuciem tylko jednego. Pewnego dnia Róża znika z życia kamienicy, pozostawiając w sercach adoratorów ślad – puste miejsce, tęsknotę oraz uczucia, które w przyszłości odmienią losy każdego z mężczyzn.
Nowy film Michała Rosy, twórcy wielokrotnie nagradzanych obrazów: Co słonko widziało, Cisza i  Rysa. Pełna magii, humoru i wzruszeń historia mieszkańców niezwykłej kamienicy na Śląsku – pięknej Róży, zauroczonych nią mężczyzn i kobiet, zazdrosnych o jej wdzięki. W obsadzie produkcji, przywodzącej na myśl światowe hity „Amelia” i „Grand Budapest Hotel”, wystąpiły topowe nazwiska polskiej kinematografii, m.in.: Karolina Gruszka, Agata Kulesza i Krzysztof Stroiński. Autorem zdjęć do filmu jest wielokrotnie nagradzany operator Marcin Koszałka (Rewers, Czerwony Pająk). 


11.01.17 g.19.00
PATERSON

reżyseria: Jim Jarmusch
aktorzy: Adam Driver, Golshifteh Faharani
czas trwania: 118 min. 
produkcja: Francja/Niemcy/USA 2016 
Rewelacja tegorocznego festiwalu w Cannes i najlepszy od lat fabularny film Jima Jarmuscha. Twórca Broken Flowers oraz Kawy i papierosów stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób. 
Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.
PRASA O FILMIE:
Jeden z tych filmów, które wychodzą za tobą z kina. 
Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza 
Najnowszy film Jarmuscha ma w sobie tyle niewymuszonej czułości, że oglądając go, można złapać się na mimowolnym uśmiechu. Idealne dla: miłośników wierszy, które się nie rymują i buldogów angielskich. Oraz „Dymu” Paula Austera i Wayne’a Wanga. 
Marta Bałaga, Stopklatka.pl 
Paterson urzeka, mami, intryguje i wciąga do swojego świata. Reżyser, snując swoją opowieść, potrafi pokazać piękno najzwyklejszych codziennych czynności. Tak naprawdę jednak urok Patersona wynika z połączenia wszystkich tych elementów, a wypunktowanie ich na papierze nie oddaje w pełni magii, którą film za sobą niesie. Tak jak trudno określić dokładnie emocjonalny urok poezji, tak trudno określić ten urok w Patersonie. To po prostu trzeba zobaczyć i poczuć samemu. 
Michał Kaczoń, Wprost.pl

 

18.01.17 g.19.00
HONOROWAYOBYWATEL

reżyseria: Gastón Duprat, Mariano Cohn
aktorzy: Oscar Martínez, Dady Brieva, Andrea Frigerio, Nora Navas, Manuel Vicente, Belén Chavanne, Gustavo Garzón, Julián Larquier, Emma Rivera
czas trwania: 120 min. 
produkcja: Hiszpania/Argentyna 2016 
Kalendarz Daniela Mantovaniego (znany z Dzikich historii Oscar Martínez) jest pełen obowiązków i prestiżowych wydarzeń. Argentyński pisarz o międzynarodowej sławie, który zdobył wszystko – łącznie z Nagrodą Nobla, niespodziewanie odwołuje spotkania, aby pojechać do małego miasteczka, z którego pochodzi i które jest źródłem jego inspiracji. Ma odebrać medal Zasłużonego Obywatela. Wizyta tylko z pozoru umożliwia pogodzenie się z przyjaciółmi z przeszłości, czy triumfalny powrót do miejsca urodzenia. Mantovani musi zmierzyć się z opiniami ludzi, którzy odnajdują siebie na kartach jego powieści. Spotkanie światowej sławy autora z mieszkańcami Salas obfituje w zabawne nieporozumienia. Wkrótce jednak atmosfera zagęści się, emocje towarzyszące obecności noblisty sięgną zenitu, a różnice między kosmopolitycznym literatem a małomiasteczkową społecznością okażą się niemożliwe do pogodzenia.
PRASA O FILMIE:
Mistrzowska ironia, odkrywcze uwagi, rytmiczne tempo i świeże pomysły.
Corriere della Sera
Szczery film, który przywraca nam wielkie kino.
Cinematographe
Sarkastyczne i samokrytyczne spojrzenie, które uwodzi publiczność.
Jornada

 

21.01.17 g.19.00
22.01.17 g.17.00 i 19.00
POWIDOKI

reżyseria: Andrzej Wajda
aktorzy: Bogusław Linda, Zofia Wichłacz, Bronisława Zamachowska, Andrzej Konopka, Krzysztof Pieczyński, Szymon Bobrowski
czas trwania: 100 min. 
produkcja: Polska 2016 
Polski kandydat do Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej 2016 
Akcja filmu dzieje się w Łodzi w latach 1948-1952, w okresie stalinizmu. Władysław Strzemiński jest malarzem, profesorem i wykładowcą w Łódzkiej PWSSP. Twórca teorii unizmu, doceniony i podziwiany przed wojną w kraju i za granicą, uwielbiany przez studentów, nie cieszy się sympatią władz uczelni, a przede wszystkim Ministra Kultury. Strzemiński - w przeciwieństwie do lojalnych członków partii i kolegów realizujących doktrynę socrealizmu - nie zgadza się na żadne ustępstwa w sztuce. Nie pozwala aby polityka wkraczała do jego twórczości. Realizuje własną drogę artystyczną, niezgodną z oficjalnymi wytycznymi PZPR. Taka postawa sprowadza na niego szykany, aż do relegowania z uczelni i wykreślenia ze Związku Artystów Plastyków. 
Jeden z najwybitniejszych twórców w historii kina, zdobywca wielu nagród filmowych, w tym Oscara za całokształt twórczości – Andrzej Wajda, przedstawia historię człowieka niezłomnego, Władysława Strzemińskiego pioniera polskiej awangardy, ze znakomitą rolą Bogusława Lindy. Głównym bohaterem jest wielki artysta, wierny własnej wizji sztuki, który nie poddał się obowiązującemu systemowi i w konsekwencji doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów. Opowieść o tym, jak komunistyczna władza zniszczyła niepokornego człowieka. Wajda w sposób niezwykle subtelny, a zarazem uniwersalny kreśli, tworzonymi z malarskim kunsztem obrazami, świat, w którym piękno i sztuka są prześladowane.

 

25.01.17 g.19.00
OBCE NIEBO

reżyseria: Dariusz Gajewski
aktorzy: Agnieszka Grochowska, Bartłomiej Topa, Barbara Kubiak, Ewa Fröling, Jan Englert
czas trwania: 109 min. 
produkcja: Polska/Szwecja 2015 
Festiwal Filmowy w Gdyni 2015: 
nagroda za pierwszoplanową rolę kobiecą - Agnieszka Grochowska
Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Camera Kraków 2016:
najlepszy film w konkursie polskim
najlepsza aktorka
Basia (Agnieszka Grochowska) i Marek (Bartłomiej Topa) mieszkają w Szwecji. Jedno niewinne kłamstwo uruchamia lawinę podejrzeń i doprowadza do tego, że szwedzka opieka społeczna potajemnie odbiera im ukochaną córkę i oddaje rodzicom zastępczym. Miłość córki do matki zostaje wystawiona na próbę. Rodzice muszą zmierzyć się z bezlitosną biurokracją, dla której nie liczą się ludzkie uczucia. W obliczu koszmaru Basia i Marek decydują się na dramatyczną walkę o odzyskanie córki, niebezpiecznie balansując na granicy prawa. 
Obce niebo Dariusza Gajewskiego, autora obsypanej nagrodami Warszawy, to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, trzymająca w napięciu niczym najlepszy thriller. 
Na ekranie obok rewelacyjnych Agnieszki Grochowskiej (W ciemności, Wałęsa. Człowiek z nadziei) i Bartłomieja Topy (Drogówka, Kebab i Horoskop), występują znakomita dziewięcioletnia debiutantka Basia Kubiak oraz legenda skandynawskiego kina Ewa Fröling.
Trzymający w napięciu solidny dramat psychologiczny. 
Janusz Wróblewski, Polityka
Bardzo udane i poruszające Obce niebo Dariusza Gajewskiego zmienia perspektywę, z której patrzymy na polskość i własne wady. Robi to w sposób, który łamie przyzwyczajenia. Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza
Czarny koń festiwalu w Gdyni. Joanna Borowik, Radio Gdańsk 

Nasze Projekty

Dyskusyjny Klub Filmowy
Interfolk
Pracownie RCK
Muzyka w Katedrze
Poranki Młodego Widza
Suspense Film Festival
RCK Pro Jazz
Za Horyzontem

Baza materiałów wideo

loading...

Polecane Video

Obrazowisko 4.0 - 15.06.2018
Z cyklu Piękniejsza Polska

W tym odcinku mamy okazję poznać przepiekne rejony województwa zachodniopomorskiego

Sensacyjne Lato Filmów 2013

Pozwalamy cieszyć się filmami, rozmowami z ich twórcami, a nawet znajdziemy wśród nich prawdziwych mistrzów

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Anwil Grupa Orlen
Previous Next Play Pause

Kołobrzeg 360