Drukuj

XVIIII Międzynarodowy Festiwal ,,Muzyka w Katedrze".

Baltic Neopolis Festival 2018 Lucy Kay (Wielka Brytania)- sopran, Orbis Quartett (Niemcy)

2.08.2018, g. 20:30

Bilety: 25 zł ( normalne), 20 zł (ulgowe),

Bazylika w Kołobrzegu 

2 SIERPNIA 2018  GODZ. 20.30 BAZYLIKA W KOŁOBRZEGU
XVIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL „MUZYKA W KATEDRZE”
Koncert pt.  „Lucy Kay (Wielka Brytania)  – sopran & Orbis Quartett”

Piąte spotkanie XVIII Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka w Katedrze” i  jednocześnie jedno ze spotkań w ramach Baltic Neopolis Festival 2018 jest wyjątkowe ze względu na eksperymentalną formę i niecodzienny repertuar. Zapraszamy na koncert Lucy Kay i Orbis Quartett – artystów, którzy na co dzień zajmują się nie tylko muzyką klasyczną, ale też rozrywkową, jazzową i improwizowaną. Tym razem wnętrze neogotyckiej katedry wypełni nie tylko dźwięk pełnej powagi i natchnienia muzyki poważnej, ale też jej reinterpretacji, nowatorskich aranżacji, a nawet muzyki popularnej. Uczta muzyczna rozpocznie się utworami takimi jak „Ave Maria” G. Verdiego czy „O mio babbino caro” G. Pucciniego, a na deser muzycy zagrają Queen and Beatles z repertuaru Paula McCartneya w aranżacji na kwartet smyczkowy. To będzie spotkanie z wysoką liryką – nie tylko ze względu na piękny sopran solistki tego koncertu, ale także dlatego, że program tworzą utwory wysokiej próby, porywające przeboje, znane pod każdą szerokością geograficzną. Bilety na koncert w cenie: 25 zł normalne i 20 zł ulgowe ( dzieci, młodzież, emeryci i renciści) do nabycia: w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta, ul. Solna 1, przy wejściu do Bazyliki w czwartek, godzinę przed koncertem i na stronie www.kupbilecik.pl.

Noty biograficzne

Lucy Kay 
Śpiewaczka i aktorka pochodząca z Wielkiej Brytanii. Absolwentka  Royal Conservatoire of Scotland w Glasgow pod kierunkiem sławy koloraturowo-lirycznej Judith Howarth. Podbiła rynek muzyczny debiutanckim albumem Fantasia, który w pierwszych tygodniach sprzedaży został numerem jeden na brytyjskiej liście przebojów. Specjalizuje się w śpiewie operowym klasycznym, bierze udział również w projektach musicalowych. Talentem i niesamowitym temperamentem zaskarbiła sobie serca całej Wielkiej Brytanii. Wielką popularnością cieszą się jej występy na deskach teatrów, telewizyjne i wydawnictwa płytowe. Występowała u boku gwiazd muzyki klasycznej i rozrywkowej, m.in. z Andreą Bocellim, Katherine Jenkins czy Gregorym Porterem. Występuje na scenach Wielkiej Brytanii: Masters Opera, Covent Garden Opera House, teatrze West End.

Orbis Quartett 

Zadebiutował jesienią 2014 r. i zdobył II miejsce w kategorii muzyki kameralnej w konkursie Johannesa Brahmsa w Pörtschach w Austrii. Kwartet pobiera nauki na uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu u profesora Rainera Schmidta (kwartet Hagen). Od maja 2015, muzycy są także aspirantami European Chamber Music Academy w Wiedniu. Od września 2015 r. zespół nosi nazwę Orbis Quartett przez wzgląd na światowy wymiar muzyki i dla upamiętnienia profesora Friedmanna Weigle z kwartetu Artemis, swojego pierwszego mentora. W 2015 r. zdobył pierwszą nagrodę w kategorii kwartetów smyczkowych i nagrodę specjalną miasta Krakowa w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Ludwiga van Beethovena. Oprócz klasycznych utworów typowych dla kwartetów smyczkowych zespół wykonuje utwory jazzowe, popowe oraz improwizowane. Cechą szczególną zespołu jest tak głębokie zgranie się z kompozycjami, że spoglądanie w nuty staje się z czasem zbyteczne. Ważnym celem muzyków jest oczarowanie ludzi w różnym wieku i z różnych środowisk muzyką klasyczną, z którą w życiu codziennym nie mają dużo do czynienia. Dlatego kwartet występuje chętnie nie tylko w salach koncertowych, ale także w barach, klubach, na stacjach metra czy na ulicach.

Kundri Lu Emma Schäfer
Kundri Lu Emma Schäfer
Martin Knörzer
Martin Knörzer
Meike Lu Schneider
Meike Lu Schneider
Tilman Hussla
Tilman Hussla
Lucy Kay
Lucy Kay
Lucy Kay
Lucy Kay