Contact Us!

Tegoroczną edycję XVII Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka w Katedrze” rozpoczynamy z wysokiego C. Frazeologizmu tego używamy nieprzypadkowo, bo po pierwsze, mamy do czynienia z festiwalem muzycznym o ustalonej w regionie dobrej marce, po wtóre zaś artyści, którzy wystąpią w tym koncercie grają w składzie jednej  z wiodących orkiestr w Berlinie.

6 LIPCA 2017  GODZ. 20.30 BAZYLIKA W KOŁOBRZEGU
XVII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL „MUZYKA W KATEDRZE”
Koncert inauguracyjny – Soliści Berlińskiej Orkiestry Kameralnej

Pierwszy dyrektor artystyczny Berlińskiej Orkiestry Kameralnej Helmut Koch, rozsławił ją na całym świecie. Po dziś dzień jest ceniona wśród międzynarodowej publiczności i zapraszana na koncerty do znaczących centrów muzycznych i do udziału w prestiżowych festiwalach. W koncercie inauguracyjnym kołobrzeskiego festiwalu wystąpią soliści tej znakomitej  orkiestry: Maria Nowak - I skrzypce, Darius Blaskiwitz -  II skrzypce, Kristina Labitzke - altówka, Romy Nagy-Dörpholz – wiolonczela. Solo na klarnecie zagra pochodzący z rodziny o muzycznych tradycjach Volodymyr Dobrynchuk, który uczył się gry na tym instrumencie od  słynnych klarnecistów, takich jak: Andrij Kozakow (Rosja), Patrick Massina (Francja), Hen Halevi (Izrael / Niemcy), czy Francois Benda (Szwajcaria / Niemcy), jednak jego pierwszym nauczycielem był ojciec Mychail, również klarnecista. Volodymyr Dobrynchuk jest laureatem wielu konkursów muzycznych, m.in.  I nagrody na międzynarodowym konkursie „Surmy Bukovyny“ (Czerniowce), III miejsca na międzynarodowym konkursie „Selmer-Paryż“ (Lwów) i na Międzynarodowym Konkursie Młodych Wykonawców w grupie drewnianych instrumentach dętych D. Bidy (Lwów). 
W programie koncertu w Kołobrzegu zabrzmi VIII kwartet smyczkowy c-moll, op.110 Dmitrija Szostakowicza i Kwintet klarnetowy A-dur KV 581 Wolfganga Amadeusza Mozarta .
    

 

 

Wszystkie koncerty w ramach  XVII Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka w Katedrze” są biletowane. Bilety do nabycia w Regionalnym Centrum Kultury oraz godzinę przed koncertem przy wejściu do Bazyliki. Cena biletu: 25 zł (ulgowe 20 zł).

 

 

Noty biograficzne:

Volodymyr Dobrynchuk (ur. 1988 r.) Ukończył  z wyróżnieniem Chmielnicką Wyższą Szkołę Muzyczną im. V. Zaremby,  w klasie klarnetu pod kierunkiem ojca,  Mychaila Dobrynchyka i  Lwowską Akademię Muzyczną im. M. Lysenki  w klasie klarnetu  prof. Uyrija Korczenińskiego. Naukę kontynuował pod kierunkiem profesora Tibora Remana na Uniwersytecie Sztuki w Berlinie. W 2014 r. został głównym klarnecistą w Stadttheater Bremerhaven, a w 2016 roku  w Filharmonii Nuebrandenurger. Volodymyr uczył się gry na tym instrumencie od słynych klarnecistów, takich jak: Andrij Kozakow, Patrick Massina, Volodymyr Skorohodov, Hen Halevi, Francois Benda, Didhelm Küln, Karl Leister i Wenzel Fuchs. Wielokrotnie wykonywał partie solowe w składzie orkiestry na Ukrainie, występował również solo jako kameralista. Volodymyr Dobrynchuk jest laureatem wielu konkursów na Ukrainie, a także na całym świecie. 


Soliści, którzy wystąpią w Kołobrzegu są członkami Berlińskiej Orkiestry Kameralnej, założonej w 1945 roku,  jednej z wiodących orkiestr w Berlinie. Orkiestra ma na swoim koncie wiele nagród, m.in. nagrodę Goethego, przyznawaną przez miasto Berlin, Grand Prix du Disque oraz nagrodę japońskiego przemysłu muzycznego. Dokonała wielu nagrań fonograficznych i produkcji telewizyjnych. Koncertowała w znaczących centrach muzycznych na wielu kontynentach. Oklaskiwano ją m.in. w Japonii, USA, Turcji, Polsce, Hiszpanii, Brazylii, Argentynie, Chile, Ekwadorze i Peru. Międzynarodowy status orkiestry podkreślają liczne zaproszenia do udziału w znaczących festiwalach muzycznych na świecie. 

 

 

Baza materiałów wideo

loading...

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Previous Next Play Pause