Contact Us!

Cykl podróżniczy „Za Horyzontem”: Małgorzata Dziewięcka „Seszele – Wyspy Szczęśliwe” – 22.02.2018

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na kolejne spotkanie podróżnicze w ramach cyklu „Za Horyzontem”

 

Małgorzata Dziewięcka opowie o Seszelach – Wyspach Szczęśliwych. 

22.02.2018 (czwartek) g. 19.00, sala widowiskowa RCK

Bilety: 5 zł do nabycia w kasie RCK

Fragment zatopionego kontynentu Lemurii, olbrzymie żółwie i 45 kg nasionka palm, piraci, haszysz, reggae, rastafarianie i duch komunizmu.

Popularna wiedza o tych wyspach ciepłych mórz, rozpala fantazje o cudowności miesiąca miodowego, o wakacjach życia, o odnowieniu zrutyniałej duszy, czy nasyceniu zmysłów pięknem wszelkich ich form, barw, rytmów i zapachów.

Jak tyrani i dyktatorzy, złodzieje wielkiej skali chowają się po zakątkach świata zacisznych, tak i duch nieludzkich systemów, dziecko umysłu zła skrywa swe istnienie w zacisznych zakątkach świata – na Wyspach Szczęśliwych…

Wykładam geografię. Moje stanowisko pracy jest poważne, moja praca jest odpowiedzialna, bowiem szkole przyszłych nauczycieli szkół średnich, których Seszelom ciągle brak. Ale na co zda się powaga i odpowiedzialność, gdy duch komunizmu żyję na Seszelach i robi swoje...”

 

Małgorzata Dziewięcka, urodzona w Ząbkowicach Śląskich; absolwentka LO w Kłodzku oraz geografii na  Uniwersytecie Wrocławskim (Dr); w latach 1981-1983 organizator w Holandii pomocy humanitarnej dla parafii, szkół, szpitali oraz 2500 indywidualnych adresatów Dolnego Śląska; nauczycielka/misjonarka w Botswanie, Indiach, na Malediwach, Seszelach, Tonga, Rosji, Peru, Boliwii, Paragwaju, Jamajce; założycielka w Botswanie Szkoły Tkactwa dla Niepełnosprawnych; korespondentka Rozgłośni Polskiej RWE; członek Explorers Club oraz Stowarzyszenia Poetów Akcept w Kołobrzegu, dziennikarka,, przewodnik sudecki, przewodnik safari, pilot wycieczek zagranicznych, tłumacz polsko-angielsko-hiszpanski, tkacz, autorka artykułów w miesięczniku “Odra”, "Poznaj Świat", Kultura" (paryska), „Rzeczypospolitej”, „Przekroju” oraz książek "Lato w Polsce. Dziennik 1992" , "The Life & Times of Ngamiland. The Story of Maun. Botswana"; matka trzech córek.
W 1993 roku TVP nakręciła film dokumentalny o jej życiu w Botswanie, pt.„Odnaleźć się nad Okavango”. W 2009, Olgierd Budrewicz w swej książce „Z Polską w sercu” poświęca jej jeden z rozdziałów. W 2013 jej postać opisana została w serii „Niezwykli” Adama Sznajderskiego.

 

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Anwil Grupa Orlen
Previous Next Play Pause

Kołobrzeg 360