Contact Us!

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu zapraszają na wystawę: "Fotografia inspirowana sztuką". Prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu. Wystawa czynna od 20.10 do 20.11.2020 r. Hol RCK ul. Solna 1. Wstęp wolny. Wernisaż  20.10.2020, godz.18.00

,,Fotografia inspirowana sztuką” to twórczy projekt artystyczny  uczniów – kołobrzeskiej Szkoły Podstawowej nr 6. Ideą mojego przedsięwzięcia było przybliżenie młodym wychowankom najważniejszych dzieł sztuki w nieco inny – niekonwencjonalny sposób.  W poszukiwaniu tematu do stworzenia fotografii wszystkie klasy IV – VII przechodziły poprzez różnorodność stylu i nurtów w całych dziejach sztuk pięknych. 
Interpretacja słynnych dzieł sztuki, poprzez fotografie wzbudziła w twórcach nietuzinkowe rozwiązania i nowe koncepcje na jej przedstawienie. Wynikiem ich kreatywnego działania jest ożywienie dzieła sztuki oraz zatrzymanie go w kadrze obiektywu.  Zachwyceni dziełami, między innymi Johannesa Vermeera, Diego Velázqueza, Jacques-Louis Davida, Rembrandta, Leonarda da Vinci, Fridy Kahlo czy Józefa Chełmońskiego, tygodniami udoskonalali swoje prace, poszukując coraz to nowszych rozwiązań na jej finalny przekaz. Uczniowie w magiczny sposób oddali atmosferę wybranego dzieła, z dokładnością prawie, że 1:1, inne w luźnej, żartobliwej interpretacji.   

Uczestnicy projektu nie musieli posiadać wrodzonej predyspozycji artystycznej, plastycznej, aby celująco wykonać jego założenia. Tu kluczem do sukcesu były: wyobraźnia, pomysł, otwartość, obserwacja, umiejętność pracy zespołowej oraz chęć eksperymentowania.   
Wyróżnieni przeze mnie artyści, którzy wykazali się wyśmienitym kunsztem interpretacji, postrzegania dzieła i najwyższą inwencją twórczą, stworzyli materiał do powstania wystawy, która mam nadzieję, zachwyci Państwa, oczaruje, a przede wszystkim sprawi, że autorzy powstałych fotografii poczują się wyjątkowo, gdyż z całym moim przekonaniem – zasłużyli na to… Oby było mi dane, jako nauczycielowi, jak najczęściej stykać się z tak odkrywczym i zaangażowanym uczniem, i tkwić w tak twórczym zapale…

Kamila Kulińska

 

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Anwil Grupa Orlen
Previous Next Play Pause

Kołobrzeg 360