Contact Us!

Kolejne lekcje i spotkania za nami! 

W ramach projektu:"Polsko-niemiecka cyberprzestrzeń bez granic. Kultura z dostawą do domu" dofinansowanego przez Fundusz Małych Projektów Pomerania odwiedziliśmy online Szkołę Podstawową NR 3 w Kołobrzegu.

Tematem rozmowy była dziesiąta muza. Poznawaliśmy funkcje mediów. Wskazywaliśmy elementy manipulacji w mediach, a także wymienialiśmy wady i zalety reklamy jako komunikatu perswazyjnego oraz wskazywaliśmy przyczyny braku obiektywizmu w przekazach reklamowych. Kolejnym, bardzo ciekawym tematem dla uczniów  był netflor, czyli folklor w internecie: memy, gify, łańcuszki szczęścia, demotywatory. Siódmoklasiści poznawali historię nowinek językowych, określili ich tematykę, a także wskazywali w nich sarkazm i ironię. Wspólnie tworzyli galerię memów.

Był to nie tylko bardzo ciekawy sposób powtórzenia i utrwalenia wiadomości, ale także okazja do wyrażania własnej opinii i obrony własnego zdania podczas dyskusji.

Uczniom oraz Opiekunowi Prowadzącemu Pani Joannie Szydłowskiej serdecznie dziękujemy! Byliście świetnymi słuchaczami i partnerami rozmowy!