Contact Us!

EKO WARSZTATY ZA NAMI

Zajęcia online nie muszą być nudne przekonali się o tym Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, który odbywa się corocznie 22 kwietnia Szkoła Podstawowa nr 3 w Kołobrzegu wzięła udział w Eko warsztatach online organizowanych przez Regionalne Centrum Kultury w ramach lekcji dla szkół podstawowych w Kołobrzegu.

 

 

Przed zajęciami czwartoklasiści obejrzeli filmik ERCEKUŚ, którego tytułowy bohater zabrał dzieci w niezwykłą podróż recyklingu https://www.youtube.com/watch?v=roXAPiE0UpE.

W dniu warsztatów wszyscy mieli przygotowane płyty CD, kolorowe kartki z bloku, sznurek, nożyczki, kredki, klej oraz monetę jednogroszową. Prowadząca zajęcia, pani Izabela Korpa-Jarosz opowiadała o tym, jak dać drugie życie niepotrzebnym już przedmiotom. Jednak oprócz zajęć plastycznych uczniów klasy 4b spotkała spora niespodzianka! Na zdalnych warsztatach ekologicznych pojawił się Gość Specjalny – Prezydent Miasta Kołobrzeg Pani Anna Mieczkowska.

Spotkanie z panią Anną Mieczkowską było dla dzieci niezwykle miłym doświadczeniem, uczniowie mieli okazję zadać kilka pytań i dowiedzieć się jakie inicjatywy są podejmowane przez Miasto Kołobrzeg w ramach ochrony środowiska. 

Klasy starsze wzięły udział w dyskusji oraz panelu edukacyjnym przygotowanym przez Panią Annę Milke. 

Zwrócono uwagę na niepokojący fakt produkowania przez nas ogromnej ilości śmieci w życiu codziennym. Następnie wskazywaliśmy codzienne metody dbania naszą planetę, jakie działania podejmują na co dzień, aby dbać o środowisko naturalne. Uczniowie chętnie wypowiadali się na temat swoich postaw oraz akcji ekologicznych, w które się systematycznie angażują. Rozmawialiśmy o roli wdrażania działań proekologicznych przez duże przedsiębiorstwa i zakłady w różnych branżach przemysłowych dla naszego środowiska. Siódmo- i ósmoklasiści również mieli okazję do wykazania się kreatywnością. Spośród możliwości zaprezentowanych przez panią Anię wykorzystania papierowej tutki. Powstały pojemniki na kredki, doniczki, stojaki na telefony czy szpulki na nici.

Zapraszamy na kolejne warsztaty! 

Bądźcie na bieżąco: www.rck.kolobrzeg.eu 

 

Kołobrzeg 360

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Anwil Grupa Orlen
Previous Next Play Pause