lista wydarzeń

Alejka Kolekcjonerska

Sobota, 22 maj 2021 - niedziela, 19 wrzesień 2021

Kołobrzeg Spotkania

Kołobrzeski Klub Kolekcjonera serdecznie zaprasza mieszkańców miasta, turystów, gości i kuracjuszy na specjalnie przygotowaną Alejkę Kolekcjonerską - miejsce z przysłowiową duszą, w sercu Kołobrzegu.

To tutaj kołobrzescy kolekcjonerzy prezentują swoje zbiory, wśród których znaleźć można prawdziwe perełki: starą porcelanę, biżuterię, figurki, rzeźby, medale, zegary, monety, oldschoolowe winyle, srebrne naczynia i sztućce.

Szczegóły wydarzenia

Wystawa fotografii Eli Waszczuk

Piątek, 3 wrzesień 2021 - sobota, 16 październik 2021

Kołobrzeg Wystawy

Moja intymna przestrzeń daje mi możliwość współdziałania z Naturą. Wiele się od niej nauczyłam. Mimo pandemii zasiała też we mnie ziarno spokoju i ufności do świata.

Słoneczne światło wołało, by iść mu naprzeciw i oglądać świat takim, jakim nikt go tu jeszcze nie widział.

Szczegóły wydarzenia

Herbert "W sieci” i konkurs recytatorski, czyli wrześniowa odsłona XXII Herbertiady

Czwartek, 16 wrzesień 2021 - piątek, 17 wrzesień 2021

Kołobrzeg Konkursy

Sierpniowa odsłona 22.edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta "Herbertiada” za nami. Zapraszamy zatem widzów na jej drugą wrześniową część.

Tradycyjnie to czas dla młodych licealistów, którzy przystąpią do rywalizacji w konkursie recytatorskim. Jednak wszystko zacznie się w czwartek, 16 września warsztatami recytatorskimi w Ognisku Pracy Pozaszkolnej, które poprowadzi aktorka Agata Piotrowska Mastalerz.

Szczegóły wydarzenia

Rockin`Birds

Sobota, 18 wrzesień 2021 g. 18:00

Kołobrzeg Koncerty

Kapela powstała w lutym 2018 roku z inicjatywy 3 osób - ojca i syna Piotra i Tomasza Paprockich (gitara i bas) oraz Dariusza Suwady (perkusja). Do składu szybko dołączył Patryk zajmując miejsce za bębnami i pozwalając Darkowi wskoczyć na swój główny instrument - gitarę. 

Szczegóły wydarzenia

Noc kolorów

Sobota, 18 wrzesień 2021 g. 20:00

Kołobrzeg Teatr

Park Teatralny (park przylegający do RCK, w rejonie parku linowego). Noc Kolorów w Kołobrzegu - zaprasza Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta.

Przed nami pierwsza odsłona kołobrzeskiego festiwalu świateł i kolorów - 18 września 2021 odbędzie się Noc Kolorów w Kołobrzegu, gdzie światło i dźwięk odegrają pierwsze skrzypce.

Szczegóły wydarzenia

Koncert "Tato bądź, prowadź, chroń”

Niedziela, 19 wrzesień 2021 g. 13:45

Kołobrzeg Koncerty

Tym razem organizatorzy z Centrum Życia i Rodziny zdecydowali się na hasło, które ma być afirmacją ojcostwa i prawidłowo rozumianej roli ojca i męża w życiu rodzinnymi.

To hasło przypomina jak odpowiedzialna postawa ojców jest ważna dla przyszłości i bezpieczeństwa dzieci, ale również całej rodziny. Postawa ojców jest również niezwykle ważna w kontekście zagrożeń kulturowych i ideologicznych, które coraz częściej wybrzmiewają w programach społecznych i politycznych.

Szczegóły wydarzenia

Minari

środa, 22 wrzesień 2021 g. 19:00

Kołobrzeg Kino

W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi (Steven Yeun) przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas.

Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom ma… kółka i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami.

Szczegóły wydarzenia

Koncert Pablopavo i Ludziki

Czwartek, 23 wrzesień 2021 g. 20:00

Kołobrzeg Koncerty

Zespół muzyczny o różnorodnym brzmieniu łączącym blues, reggae, rock, elektronikę i poezję śpiewaną.

W skład wchodzą Paweł "Pablopavo" Sołtys, Jakub "Earl Jacob" Sadowski, Radek Polakowski, Rafał "Daddy Raffy" Kazanowski, Emil "Emili Jones" Wojtczak, Andrzej "Dj Zero" Giegiel, Jakub "Jahcob JR" Kinsner. Wydali 3 albumy: "Tele-hon" (2009), "10 piosenek" (2011) i "Polor" (2014).lkie możliwe koncerty z jego udziałem.

Szczegóły wydarzenia

Berlin Alexanderplatz

środa, 29 wrzesień 2021 g. 19:00

Kołobrzeg Kino

Francis ma za sobą mroczną przeszłość i dotarłszy do Niemiec, pragnie rozpocząć uczciwe życie.

Ale na przybysza bez papierów czeka tylko łóżko w nędznym hostelu, kiepsko płatna robota na czarno i kolejne upokorzenia.

Szczegóły wydarzenia

Piotr Rachoń Quartet AMAZONIA

Sobota, 2 październik 2021 g. 19:00

Kołobrzeg Koncerty

Piotr Rachoń Quartet to współczesny jazz, pełen dynamiki i zaskakujących zwrotów. Dużo tu przestrzeni i muzycznej medytacji. Piotr Rachoń jest artystą który dał się poznać w licznych projektach z pogranicza awangardy, free jazzu, ethno i klasyki między innymi z JazzBlaster, z Jorgosem Skoliasem, Pulsarus, czy Orkiestrą Avatar. Pianista przez wiele lat współpracował muzykami z różnych stron świata, w tym z muzykami etnicznymi z Mongolii.ne.

Szczegóły wydarzenia