lista wydarzeń

Wystawa autorska Krzysztofa Trzaski "Zodiak - Konstelacje"

Sobota, 11 grudzień 2021 - piątek, 18 luty 2022

Kołobrzeg Wystawy

Wystawa autorska Krzysztofa Trzaski "Zodiak - Konstelacje". Cykl malarski "Zodiak - Konstelacje" jest kontynuacją pracy nad tematyką zodiakalną podjętą przez artystę przed wieloma laty. Obrazy namalowane są w chłodnej kolorystyce błękitno - kobaltowej oraz ciepłej.

Według Dariusz Kalety artysta poprzez te obrazy wprowadza nas w poetykę znaku zodiaku, w którym wszystko się może wydarzyć.

Szczegóły wydarzenia

Truflarze

środa, 26 styczeń 2022 at 19:00

Kołobrzeg Kino

Po obejrzeniu tego filmu będziecie chcieli rzucić wszystko i wyjechać do Włoch, aby w piemonckich górach zbierać trufle!

Carlo, Enrico, Piero i Sergio mieszkają nieopodal Mediolanu, gdzie od lat razem ze swoimi ukochanymi psami szukają rzadkich i drogich trufli Alba. Ten niezwykły rarytas jest przedmiotem pożądania ludzi na całym świecie, którzy gotowi są zapłacić za niego niemal każdą cenę.

Szczegóły wydarzenia

"Wędrówki po dawnej Polsce" w wykonaniu kabaretu "Pend do lini"

Czwartek, 27 styczeń 2022 at 16:00

Kołobrzeg Koncerty

Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zapraszają na program artystyczny "Wędrówki po dawnej Polsce" w wykonaniu kabaretu "Pend do lini".

Scenariusz i reżyseria: Maria Mołodowicz, Jadwiga Wawrzonek. Udział biorą: Maria Mołodowicz, Jadwiga Wawrzonek, Teresa Brzozowska, Zespół Taneczny "Bajaderki", Zespół Śpiewaczy "Retrowianki".

Szczegóły wydarzenia

Klimakterium i już

Piątek, 28 styczeń 2022 at 19:00

Kołobrzeg Teatr

Spektakl "Klimakterium... i już" to przyjemny wieczorek z babami i dla bab, a jego wiodącym tematem jest słowo, którego na co dzień się nie wymawia.

Cztery przyjaciółki, spotkawszy się w butiku prowadzonym przez jedną z nich, przekuwają drażliwy problem menopauzy na pioseneczki i tańce. O trapiących je dolegliwościach śpiewają do dobrze znanych melodii, np. o uderzeniach gorąca do nut piosenki "Kuba, wyspa jak wulkan".

Szczegóły wydarzenia

Giełda staroci

Sobota, 29 styczeń 2022 at 9:30

Kołobrzeg Spotkania

Jak zwykle, od wielu lat, można podziwiać i nabywać starocie i inne ciekawe, oryginalne przedmioty.

Jest tam dosłownie wszystko. Porcelana, figurki, rzeźby, zegary, monety, medale, stare winyle, srebra, naczynia, porcelana, stara broń, kamienie, minerały, bursztyn.

Szczegóły wydarzenia

Koncert Chóru CANTORES COLABREGAE

Sobota, 29 styczeń 2022 at 19:00

Kołobrzeg Koncerty

Zapraszamy na koncert dawno już nie słyszanego w Kołobrzegu chóru „Cantores Colabregae”. Sytuacja związana z pandemią zmieniła nieco sytuację amatorskich chórów, w składzie których przeważają seniorzy.

To jednak nie znaczy, że ich działalność została zawieszona. Pasjonaci muzyki chóralnej dalej spotykają się na próbach, biorą udział w warsztatach, doskonalą swoje umiejętności i przygotowują repertuar.

Chór "Cantores Colabregae” minionej jesieni osiągnął prawdziwy sukces zdobywając GRAND PRIX VII Międzynarodowych Muzycznych Zmagań Seniorów w Szczecinie, organizowanych przez Fundację Morze Kultury. A to tylko jeden z wielu laurów.

Szczegóły wydarzenia

Pettson i Findus - wielka wyprowadzka

Niedziela, 30 styczeń 2022 at 11:00

Kołobrzeg Kino

Kiedy z małego kotka robi się większy kot, to już nic nie będzie takie jak dawniej.

Przekonuje się o tym Pettson, kiedy jego (dotychczas) mały koci podopieczny, Findus, dorasta i nabiera coraz to większej samodzielności.

Szczegóły wydarzenia

Ferie zimowe w RCK 2022

Poniedziałek, 31 styczeń 2022 - piątek, 11 luty 2022

Kołobrzeg Spotkania

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu prowadzi zapisy na warsztaty feryjne oraz spektakle teatralne i seanse filmowe. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy na zajęcia tel. 94 35-249-49 wew. 46, 49 (kasa RCK). Opłata za warsztaty: 50 zł / tydzień z wyjątkiem: Odkrywamy zapomniane zawody - 40 zł / tydzień oraz Pomysłowa Fabryka - 10 zł / warsztat.

Opłata w kasie RCK za zajęcia do dn. 28.01.2022 r. Działanie jest finansowane z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg, Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Kołobrzegu na 2022 rok.

Szczegóły wydarzenia

Chopinowska Reprezentacja Polski

Sobota, 5 luty 2022 at 19:00

Kołobrzeg Koncerty

Recital najpiękniejszych kompozycji Fryderyka Chopina w wykonaniu Kamila Pacholca - finalisty XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie 5 LUTEGO 2022 r., godz. 19.00, SALA WIDOWISKOWA RCK.

Kamil Pacholec urodził się 11 listopada 1998 r. W 2017 roku rozpoczął studia na Akademii Muzycznej w Katowicach u Wojciecha Świtały. Od 2019 roku jest studentem klasy fortepianu Ewy Pobłockiej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Szczegóły wydarzenia