Koncert Chóru CANTORES COLABREGAE

Sobota, 29 styczeń 2022 at 19:00

Koncerty

Informacja o cenie

15 zł (normalne, w dniu koncertu)
10 zł (ulgowe / Karta Mieszkańca: do 28.01)
do nabycia w kasie RCK

Zewnętrzny adres URL wydarzenia

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury - sala widowiskowa
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

KONCERT CHÓRU "CANTORES COLABREGAE” pod batutą Danuty Piotrowskiej 29 stycznia 2022 r. (piątek), godz. 19:00, sala widowiskowa RCK.

Zapraszamy na koncert dawno już nie słyszanego w Kołobrzegu chóru „Cantores Colabregae”. Sytuacja związana z pandemią zmieniła nieco sytuację amatorskich chórów, w składzie których przeważają seniorzy.

To jednak nie znaczy, że ich działalność została zawieszona. Pasjonaci muzyki chóralnej dalej spotykają się na próbach, biorą udział w warsztatach, doskonalą swoje umiejętności i przygotowują repertuar.

Chór "Cantores Colabregae” minionej jesieni osiągnął prawdziwy sukces zdobywając GRAND PRIX VII Międzynarodowych Muzycznych Zmagań Seniorów w Szczecinie, organizowanych przez Fundację Morze Kultury. A to tylko jeden z wielu laurów.

Już wcześniej uhonorowany w poprzednich edycjach festiwalu chór "Cantores Colabregae”, zdobył tym razem również I miejsce w kategorii chóry mieszane oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu zagranicznego kompozytora. Sukces dobrze wróży chórowi po nieplanowanej przerwie związanej z pandemią oraz zmianą dyrygenta, po śmierci nieodżałowanej profesor Walerii Żuławnik.

Dzieło pielęgnowane przez nią przez wiele lat obecnie kontynuuje z zapałem i sercem Danuta Piotrowska. Co nowego u "Cantores Colabregae i jak miewa się chór w tych niełatwych czasach będzie można przekonać się podczas koncertu w ostatnią styczniową sobotę, 29.01 o godz. 19.00 w sali widowiskowej RCK.

Bilety w cenie 15 zł (normalne, w dniu koncertu), 10 zł (ulgowe / Karta Mieszkańca: do 28.01) do nabycia w kasie RCK.