II Festiwal Artystów Ulicy Sea of Art

Piątek, 16 lipiec 2021 - niedziela, 25 lipiec 2021

Teatr

Informacja o cenie

Wstęp wolny

Miejsce wydarzenia

Scena Plenerowa RCK i nie tylko
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Sea of Art to festiwal teatru ulicznego i nowego cyrku. Prezentowane w przestrzeni miejskiej wydarzenia adresowane będą do widzów w każdym wieku. Sztuka uliczna bawi, wzbudza emocje, zaciera granice między widzami i artystami, udowadnia, że kultura może być powszechna i naprawdę dla każdego.

W tym roku spotkamy się w dwa weekendy lipcowe. Zapraszamy na morze sztuki i dobrej zabawy. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

PROGRAM

Piątek 23.07.2021

 • godz. 12.00 - "Wesołe podwórka" KLAUNI KULKI
  Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej
  Interaktywna zabawa wraz z dziećmi oraz warsztaty balonowe i bańkowe. Klaunowe gagi, prześmieszne żarty doprowadzą każdego do pęknięcia ze śmiechu.
 • godz. 21.40 - spektakl "Blackout" parada cz. 1 TEATR FUZJA
  Start: RCK , ul. Zwycięzców, Park 18 Marca, Skwer Pionierów
 • godz. 22.00 - spektakl "Blackout" cz.2 TEATR FUZJA
  Miejsce: Skwer Pionierów
  BLACKOUT to opowieść o świecie wyrosłym na gruzach cywilizacji pozbawionej energii elektrycznej. Rozpoczyna się od cyberpunkowej parady osadzonej w realiach rozpędzonej technokratycznej super korporacji niedalekiej przyszłości. Pełna elektronicznych brzmień, akrobatyki i pędu. Kiedy wydaje się, że szybciej się nie da, następuje wielki krach energetyczny przekreślający wszelkie normy społeczne i cywilizacyjne. Walka ludzkości o przetrwanie na śmieciach cywilizacji prowadzi widza do dzikiej, zanurzonej w steampunkowej estetyce, postapokaliptycznej wizji świata, gdzie najważniejszą walutą stały się resztki energii wyskrobane z dna akumulatorów. Obu częściom spektaklu towarzyszy bezustannie muzyka na żywo, fantastyczna oprawa scenograficzna oraz ekspresyjna i energetyczna gra aktorów.
  Reżyseria - Tomasz Rozmianiec
  Inscenizacja - Anna Rozmianiec, Tomasz Rozmianiec
  Muzyka: Adam Brzozowski
  Efekty audio - Grzegorz Skowron
  Kostiumy i scenografia - TEATR
  Obsada - Joanna Janicka, Agnieszka Mikulska, Alicja Zygadlewicz, Michał Kozłowski, Filip Kwiatkowski, Rafał Orłowicz, Piotr Wojtyniak, Jakub Woźniak
  Muzycy - Kajetan Zwolak, Grzegorz Skowron
  Obsługa techniczna - Łukasz Jata

Sobota 24.07.2021

 • godz. 12.00 - spektakl "Elmer - Słoń w kratkę" TEATR FUZJA
  Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej
  Spektakl opowiada o przygodach wyjątkowego słonia, który mimo tego, że wyróżnia się ze stada, ma wielu przyjaciół i tworzy sytuacje sprzyjające integracji grupy. Elmer to niesamowity słoń, który utwierdza dzieci w przekonaniu, że inny wcale nie znaczy gorszy. Od razu zjednuje sobie sympatię maluchów, bo nie dosyć, że śmieszny, to świat jego przeżyć jest bardzo podobny do tego, jaki reprezentują najmłodsi. Jego przygody pełne są pozytywnych emocji, radości, zabawy i śmiechu. Razem z Elmerem dziecko odkrywa swoje indywidualne talenty, uczy się tolerancji i otwartości, buduje poczucie własnej wartości i przekonuje się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół.
 • godz. 16.00 - spektakl "Ale cyrki" KLAUN FELIKS
  Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej
  ALE CYRKI to spektakl w formie show. W programie najlepsze numery z szerokiego repertuaru Klauna Feliksa: komiczna iluzja, interakcyjna żonglerka czym się da ( Klaun Feliks żongluje na 80 sposobów),
  skecze pantomimiczne, klaunowskie i muzyczne. Widzowie biorą udział w przedstawieniu, które dla dzieci jest okazją do odkrycia swoich talentów.
  Klaun Feliks czyli Andrzej Talkowski - klaun, mim, żongler, artysta kabaretowy
 • godz. 22.00 - spektakl "Poza czasem" TEATR AKT
  Miejsce: Skwer Pionierów
  POZA CZASEM to metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi w głąb własnej wyobraźni. Podejmujemy ją nieświadomie każdego dnia, poszukując wartości i dociekając sensu istnienia. Podróżując doświadczamy, poznajemy, pokonujemy słabości, a potem nigdy nie pozostajemy już tacy sami. Zderzają się tu nowe doświadczenia z refleksją nad przemijaniem. Wędrówka poza czasem pozwala spełnić swe marzenia, stać się na chwilę kimś innym. To moment, w którym możemy się zatrzymać i dostrzec drugiego człowieka obok nas. Istotą podróży jest droga, a nie dotarcie do celu.
  Fantazyjna opowieść utrzymana jest w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową. Teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z energetyczną muzyką graną na żywo składają się na ekspresyjne widowisko. Reżyseria - Agnieszka Musiałowicz i zespół...
  Scenografia - Tomasz Musiałowicz, Hektor Werios
  Muzyka - Dominik Strycharski / vocal performance i Grzegorz Szyma / DJ
  Obsada - Marta Suzin, Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Krzysztof Skarżyński, Maciej Czarski, Grzegorz Rajs.

Niedziela 25.07.2021

 • godz. 12.00 - spektakl "Igraszki z Dropsem" TEATR MAŁE MI
  Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej
  Bajka Jana Brzechwy "Pan Drops i jego trupa" jest inspiracją do zabawy w teatr i pełną niespodziewanych zwrotów akcji opowieścią o obieżyświatach, powsinogach, trampach, włóczęgach, wagabundach, trubadurach, jednym słowem o WĘDROWNYCH GRAJKACH. Piękne lalki - marionetki sycylijskie, autorstwa Katarzyny Samosiej, zabytkowy kufer podróżny - zamieniony w teatralną scenę, muzyka Bartosza Gulaja, to gwarancja wysmakowanej i udanej teatralnej podróży. Zapraszamy w wędrowno - magiczny świat, gdzie WSZYSTKO jest możliwe!
 • godz. 16.00 - spektakl "Ale cyrki" KLAUN FELIKS
  Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej
 • godz. 22.00 - spektakl "Świniopolis" TEATR BIURO PODRÓŻY
  Miejsce: Port Pasażerski
  Na pewnej świńskiej farmie wszystko jest pozorem. Ta prosta opowieść o małych świnkach wychowywanych i edukowanych przez dorosłe świnie jest echem Orwellowskiego "Folwarku zwierzęcego". Wykorzystuje ona motywy cynicznej manipulacji; tworzy iluzję pięknego świata, konstruując w ten sposób fałszywą rzeczywistość, w której bogiem staje się człowiek. Ta przewrotna intryga ma na celu stworzenie posłusznej, zmanipulowanej społeczności, nieświadomej ponurej przyszłości, która nieuchronnie nadchodzi. Beztroska wychowanków zostaje gwałtownie przerwana w chwili, gdy odkrywają one prawdę o swoim świecie, a jest nią rzeź. Próba buntu zostaje krwawo stłumiona. W tym groteskowym spektaklu wielcy świńscy opiekunowie na szczudłach górują nad małymi bezbronnymi świnkami, których marzenia o szczęściu zostają brutalnie rozwiane.
  Reżyseria - Paweł Szkotak
  Obsada - Marta Strzałko, Natalia Klupp, Karolina Węsierska, Bartosz Borowski, Tomasz Wrzalik, Łukasz Kowalski, Jarosław Siejkowski, Paweł Stachowczyk, Jura Chebotarov, Piotr Wojtyniak

ARCHIWUM

Piątek 16.07.2021

 • godz. 16.00 - BRYZA BAJKOWYCH BANIEK
  Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej
  Pokaz wielkich baniek mydlanych stworzony przez wybitnych artystów wrocławskiej sceny teatrów ulicznych. Stworzymy dla Państwa bańki mydlane wielkości wieloryba! W Bańkowym Miasteczku będą dostępne różdżki do robienia baniek mydlanych, wraz z magicznym płynem.
  Program i produkcja - Mateusz Tomaszek
 • godz. 17.30 - KIDS NEW CIRKUS - GRUPA CYRKOWA
  Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej
  Spektakularny pokaz dzieci, a w nim żonglowanie piłeczkami, diabolo, kręcenie poi, a także akrobatyka. Spektakl rozprzestrzenia ideę nowego cyrku, bez wykorzystywania zwierząt, bardziej zbliżonego do sztuki teatralnej z wykorzystaniem elementów cyrkowych i teatralnych.
  Koncepcja i reżyseria: Emilia Kamińska i Oliwia Łukowska
  Produkcja - Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej
 • godz. 21.30 - Agnieszka Osiecka "NIE MA". Koncert w wykonaniu JUSTYNY SZAFRAN.
  Miejsce: Dziedziniec ratusza
  Podczas koncertu usłyszymy piosenki z płyty "Dziękuję za świat" w nowych aranżacjach Rafała Karasiewicza i Kuby Olejnika oraz dojrzałych interpretacjach Justyny Szafran. Będzie także jeden zupełnie premierowy utwór, nieznany wiersz Agnieszki Osieckiej, do którego muzykę napisał Kuba Olejnik.
  Justyna Szafran - śpiew
  Rafał Karasiewicz - piano
  Kuba Olejnik - kontrabas

Sobota 17.07.2021

 • godz. 12.00 - BRYZA BAJKOWYCH BANIEK
  Miejsce: Skwer Pionierów
 • godz. 16.00 - KIDS NEW CIRKUS - GRUPA CYRKOWA
  Miejsce: Skwer Pionierów
 • godz. 17.30 - Warsztaty cyrkowe dla dzieci i młodzieży (obowiązują zapisy)
  Miejsce: Skwer Pionierów
 • godz. 22.00 - "Homo-Technologicus | Show audiowizualne" EYE CANDY VISUAL
  Miejsce: Skwer Pionierów
  Człowiek technologiczny to najbardziej aktualna wersja współczesnego społeczeństwa. Balansując pomiędzy rzeczywistością a światem wirtualnym, prześledzimy losy postaci szukającej własnego ja w nieskończonym gąszczu informacji. Za pomocą projekcji, tańca, żonglerki i najnowszych technologii przeniesiemy publiczność w świat niecodziennych wizualizacji.
  VJ - Yana Fedoryak
  Choreografia z obiektami świetlnymi - Juliusz Lewandowski

Niedziela 18.07.2021

 • godz. 12.00 - BRYZA BAJKOWYCH BANIEK
  Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej
 • godz. 16.00 - KIDS NEW CIRKUS - GRUPA CYRKOWA
  Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej
 • godz. 17.30 - Warsztaty cyrkowe dla dzieci i młodzieży (obowiązują zapisy)
  Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej
 • godz. 22.00 - Spektakl "Czas Wilka" TEATR EWOLUCJI CIENIA
  Miejsce: Skwer Pionierów
  Spektakl dotykający problemu nakręcającej się spirali nienawiści, ale i wskazujący niezwykle trudną ścieżkę rozwiązania konfliktów, jaką jest oczyszczająca siła przebaczenia. Odwołując się do metafory, sytuując akcję przedstawienia na osi człowiek -wilk, artyści chcą pobudzić do zastanowienia się nad siłami rządzącymi naturą ludzką, a jednocześnie chcą przestrzec przed obudzeniem wilka, który drzemie w każdym z nas. "Czas Wilka" to spektakl widowiskowy, piękny w obrazie, a zarazem przerażający w treści, bo dotykający bolesnej prawdy o człowieku. Jego atutem jest też pozawerbalna narracja, prowadzona przy pomocy obrazu i ruchu, co sprawia, że spektakl jest zrozumiały w każdym zakątku świata.
  Reżyseria, opracowanie muzyczne - Wioletta Dadej
  Scenariusz, scenografia - Sławomir Dadej
  Kostiumy - Izabela Kolka