Events from Koncerty category

lista wydarzeń

Koncert zespołu Immortal Onion

Piątek, 5 listopad 2021 g. 19:00

Kołobrzeg Koncerty

Trio Immortal Onion jako laureaci Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańsk oraz VI edycji programu "Jazzowy debiut fonograficzny” organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca wydali w 2017 roku pierwszą płytę "Ocelot of Salvation” we współpracy z wydawnictwem Requiem Records.

W ciągu dwóch lat wystąpili z debiutanckim materiałem w sumie w 11 państwach, grając zarówno samodzielne koncerty jak i na międzynarodowych festiwalach. W 2019 roku zespół wydał własnym nakładem album live z koncertu w Sopocie.

Szczegóły wydarzenia

Krystyna Janda i Janusz Bogacki z zespołem - Sabina Baral - Zapiski z wygnania

Niedziela, 28 listopad 2021 g. 18:00

Kołobrzeg Koncerty

Z warszawskiego Teatru Polonia do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu... Sabina Baral "ZAPISKI Z WYGNANIA" w wykonaniu Krystyny Jandy i Janusza Bogackiego z zespołem. Termin: 28 LISTOPADA 2021 (niedziela), godz. 18.00 sala widowiskowa RCK.

"Ile cierpienia można znieść, zanim się nie oszaleje? Powychodzili z lasów, z dziur w ziemi, z szaf, piwnic i strychów, wyszli półżywi z obozów, wrócili z Syberii i Kazachstanu, do domu, do Polski. A potem, przez następne dwadzieścia trzy lata nie wyjechali (...). Chcieli mieszkać tutaj, tu, gdzie się urodzili ich rodzice i gdzie się urodziły ich dzieci - my. Po wojennej gehennie, po latach cierpienia i strachu, mimo wszystko jeszcze raz zadecydowali, że Polska to ich kraj. I tych ludzi po 1968 roku Polska wyrzuciła".

Szczegóły wydarzenia