Kołobrzeska gra komputerowa

Mamy to. Właśnie się zmaterializowała! Pierwsza kołobrzeska gra komputerowa! Pierwsza w Polsce gra napisana na legendarną platformę Game Boy "Classic" powstała w naszym mieście! Wydana na oryginalnym nośniku - "kartridżu" i w formie obrazu pliku "rom" do uruchomienia przez każdego, w emulatorze bądź w przeglądarce internetowej. Wielkie brawa.

Prace nad grą trwały rok, scenariusz, grafiki, sprajty, animacje, muzykę, wykonali uczestnicy warsztatów multimedialnych prowadzonych przez Adam Frankiewicza, którzy z dumą tworzą obecnie pierwszą Kołobrzeską Grupę Twórców Gier Komputerowych LCG - Lazy Coast Games.

Gra przenosi nas do 2062 roku gdzie po ogromnych katastrofach klimatycznych, ludzkość postanawia zapaść w zbiorowy sen hibernacyjny, by oddać ziemi jej naturalny cykl zmian. W grze kontrolujemy 7 śniących, którzy przez usterkę trafiają wspólnie do tego samego świadomego snu. Ich zadaniem jest rozwikłać zagadkę świata w którym się znajdują i zdobyć odpowiednią ilość punktów świadomości aby wybudzić się z limbo.