Cztery Pory Miłowania oraz Grupa Bez Jacka

Piątek, 17 grudzień 2021 at 19:00

Koncerty

Informacja o cenie

30 zł - ulgowy
35 zł - normalny

Zewnętrzny adres URL wydarzenia

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury - sala widowiskowa
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Cztery Pory Miłowania to zespół zawiązany w 2014 roku, wywodzący się z miejscowości Choczewo w województwie pomorskim.

Działalność zespołu opiera się głównie na autorskiej muzyce członków zespołu pisanej do wierszy m.in. Piotra Konczaka, Bogdana Loebla, Edwarda Stachury, Aleksandry Bacińskiej i Toma Borkowskiego.

Cztery Pory Miłowania w czerwcu 2017 roku wydały debiutancką płytę pt. "Litania do…", na której znalazło się 14 autorskich kompozycji z muzyką Michała Miotke i Patryka Wendrowskiego. Celem zespołu jest dzielenie się słowem ważnym, dotykającym codzienności, spraw ostatecznych i spraw - co do których nabieramy sztucznego dystansu, a dotyczą one wszystkich bez wyjątku.

W kręgu zainteresowań artystycznych zespołu leży przede wszystkim człowiek i jego sprawy. W 2020 roku ukazała się druga płyta zespołu pt. "W zamyśleniu", zawierająca 18 utworów. Obecnie zespół pracuje nad wydaniem trzeciej płyty.


Grupa Bez Jacka

9 sierpnia 1983 roku ginie, pobity "przez nieznanych sprawców" najmłodszy brat Jacek Stefański (jest na helsińskiej liście ofiar Stanu Wojennego). I tu wydawało nam się, że to już koniec... Ale nie mogliśmy chodzić po ulicach i krzyczeć, że zabili nam: brata, męża, ojca, przyjaciela - jedyne co mogliśmy, żeby uczcić Jego Pamięć to nadal grać – chociaż już bez Jacka.

Jesienią, za namową grupy przyjaciół i ludzi, "którzy z nami wtedy byli", Zbigniew Stefański, Jan Stefański i Jarosław "Horacy" Chrząstek postanowili wspólnie grać. Potem dołączył do nas Krzysztof "Lumbago" Górski. Ludzie zaczęli na nas mówić " bez Jacka" ... i tak już zostało.