lista wydarzeń

Wacław Wantuch. Akt. Obrazy i Rysunki

Sobota, 23 kwiecień 2022 - piątek, 3 czerwiec 2022

Wystawy

Wystawa Akt. Obrazy i Rysunki  to dowód, iż dla Wacława Wantucha krągłości i łuki w kobiecej nagości nadal stanowią obiekt fascynacji i nieustającej inspiracji, zamienianej w pasję do pracy rysunkowej i malarskiej. Nie uciekając od oczywistego kontekstu erotycznego swoich prac, tworzy je tak, aby były gloryfikacją kobiecego ciała, przy którym ciało mężczyzny wydaje się być "ciosane siekierą".

Szczegóły wydarzenia

Alejka Kolekcjonerska

Sobota, 30 kwiecień 2022 - niedziela, 18 wrzesień 2022

Kołobrzeg Spotkania

Kołobrzeski Klub Kolekcjonera serdecznie zaprasza mieszkańców miasta, turystów, gości i kuracjuszy na specjalnie przygotowaną Alejkę Kolekcjonerską - miejsce z przysłowiową duszą, w sercu Kołobrzegu.

To tutaj kołobrzescy kolekcjonerzy prezentują swoje zbiory, wśród których znaleźć można prawdziwe perełki: starą porcelanę, biżuterię, figurki, rzeźby, medale, zegary, monety, oldschoolowe winyle, srebrne naczynia i sztućce. Można podziwiać, poznać nieco historii, porozmawiać z pasjonatami kolekcjonerstwa, ale również nabyć oryginalną pamiątkę, lub upominek dla najbliższych. Alejka Kolekcjonerska stwarza również możliwość dotarcia do cennych rodzinnych pamiątek, które zdarzają się już coraz rzadziej - odnaleziony tego typu przedmiot można przynieść, uzyskać informacje na temat jego wartości, wycenić monety itp.

Szczegóły wydarzenia

Muzyka z filmów i bajek

Czwartek, 19 maj 2022 at 18:00

Koncerty

Muzyka z filmów i bajek w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta. 19 maja 2022 godz.18.00, sala widowiskowa RCK ul. Solna 1, wstęp wolny.

Zapraszamy na koncert dla dzieci i rodziców w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Kołobrzegu. W programie tematy z bajek: Kraina lodu, Różowa Pantera, Król Lew, Angry Birds, Piękna i Bestia a także z filmów: Star wars, Harry Potter, Piraci z Karaibów, James Bond. W programie koncertu konkursy z zagadkami muzycznymi.

Szczegóły wydarzenia

Dni Kołobrzegu

Sobota, 21 maj 2022 - poniedziałek, 30 maj 2022

Kołobrzeg Spotkania

Prezydent Miasta Anna Mieczkowska serdecznie zaprasza do wspólnego świętowania Dni Kołobrzegu, a szczególnie do wzięcia udziału w przemarszu ulicami miasta 21 maja 2022 r.

Jednocześni informujemy, że w związku z przemarszem wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Start ok. godziny. 11.40

Szczegóły wydarzenia

Koncert DeMono

Sobota, 21 maj 2022 at 20:00

Kołobrzeg Koncerty

35 lat minęło, ale dziesiątki fanów zespołu De Mono doskonale wie, że to jeszcze nie koniec! Wieloletnie doświadczenie, tysiące wspólnych wspomnień i koncertów… a muzycy wciąż udowadniają, że w parze z każdym kolejnym krokiem idzie jeszcze większa doza stylu i dobrego smaku.

Debiutancki album zespołu "Kochać inaczej" (1989 r.) zdobył szereg nagród i wyróżnień a tytułowa piosenka była notowana na Liście Przebojów Programu Trzeciego przez ponad rok i stała się polskim evergreenem. Kolejny album "Oh Yeah!" (1990 r.) przyniósł m.in. przeboje "Moje miasto nocą" czy "Zostańmy sami" i umocnił zespół w czołówce polskiej sceny rockowej.

Szczegóły wydarzenia