Koncert GRUDNIOWA OPOWIEŚĆ

Niedziela, 19 grudzień 2021 at 18:00

Koncerty

Informacja o cenie

40 zł (normalny / w dniu koncertu)
35 zł (ulgowy / Karta Mieszkańca - do 18.12.)

Zewnętrzny adres URL wydarzenia

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury - sala widowiskowa
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Zapraszamy na „Grudniową Opowieść” snutą smyczkami muzyków szczecińskiej kameralnej Baltic Neopolis Orchestra akcentowaną klawiszami fortepianu, na którym zagra Pamela Tan Nicholson, artystka zapraszana na koncerty, recitale i występy muzyki kameralnej do słynnych sal koncertowych, a także niezwykłych miejsc w ponad 40 krajach.

Nad całością tego magiczno-świątecznego  przekazu czuwał będzie hiszpański muzyk, dyrygent i wykładowca Miguel Angel Navarro. W programie znajdą się m.in. dwa koncerty fortepianowe Johanna Sebastiana Bacha i Wolfganga Amadeusa Mozarta, „Adagio na smyczki” Samuela Barbera oraz wprost nawiązujące do nadchodzących świąt "Concerto Grosso Op. 6 nr 8 Na Boże Narodzenie" Arcangelo Corellego, czy takie gwiazdkowe "hity” jak "Let it snow”, "White Christmas” czy "Have Yourself a Merry Little Christmas”. Bilety w cenie 40 zł (normalne/w dniu koncertu),  35 zł (ulgowe/Karta Mieszkańca) do nabycia w ksie RCK i na kupbilecik.pl.

Baltic Neopolis Orchestra wystąpi w składzie:

 • I skrzypce: Agnieszka Sawicka, Monika Szemelak, Maria Sosnowska, Joanna Wójtowicz
 •  II skrzypce: Zuzanna Remiorz, Anna Toporkiewicz, Anna Muzyk
 •  altówki: Karolina Bednarz, Anna Krzyżak-Siarkowska
 •  wiolonczele: Monika Krasicka - Gajownik, Elżbieta Rychwalska
 •  kontrabas: Klaudyna Michalska

Program koncertu:

 • Samuel Barber - Adagio na smyczki
 • Johann Sebastian Bach - Koncert fortepianowy nr 2 f moll
 • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert fortepianowy nr 21 c moll
 • Arcangelo Corelli - Concerto Grosso Op. 6 nr 8 "Na Boże Narodzenie"
  • Jule Styne - Let it snow
  • Irving Berlin - White Christmas
  • Judy Garland- Have Yourself a Merry Little Christmas

Pamela Tan Nicholson

W karierze, która trwa już cztery dekady, jest znana z sukcesu w łączeniu różnych gatunków, dyscyplin i wpływów wielokulturowych. Jej wyjątkowa umiejętność przekraczania granic gatunków muzycznych sprawiła, że muzyka tradycyjna i klasyczna stała się dostępna dla większej rzeszy odbiorców. W podobnym charakterze napisała i wystawiła spektakle w Royal Albert Hall i Royal Opera House z udziałem gwiazd spoza świata muzyki klasycznej, takich jak Joaquin Cortez, Zucchero, Madonna i Andy Serkis.  Jest założycielką m.in. Singapore Philharmonic Orchestra, która przekształciła się w w pełni profesjonalną Singapore Symphony Orchestra. Jako scenarzystka, reżyserka i producentka stworzyła koncepcję działania i doprowadziła swoją córkę Vanessę-Mae do międzynarodowej sławy.


Miguel Angel Navarro

Znany hiszpański muzyk, dyrygent i wykładowca. Brał udział w nagraniu ponad 30 albumów z takimi artystami jak: Luciano Pavarotti, Alfredo Kraus, Ainhoa Arteta, Witold Lutosławski, Charles Duttoit, Martha Argerich, Sumi Jo lub Jessy Norman, także w kilku filmach i teatralnych produkcjach muzycznych. Występował w takich miejscach i z zespołami jak: The London Covent Garden, Oviedo Filarmonia (Hiszpania), Baltic Neopolis Orchestra (Polska), Orquesta Filarmónica de Yucatán (Meksyk), Philharmonic Orchestra of Thessaloniki (Grecja). Prowadził orkiestry w różnych krajach na wielu kontynentach.  Obecnie jest szefem Superior Conservatoire w Castellón i dyrektorem artystycznym Academy Maurice Andre. Jest także dyrektorem artystycznym hiszpańskiej MPV Orchestra.


Baltic Neopolis Orchestra

Tożsamość artystyczną BNO kształtował szereg osobowości muzycznych, z których największy wpływ na zespół wywarł światowej sławy skrzypek i koncertmistrz Vasko Vassilev – dyrektor artystyczny zespołu od 2015 roku. Zespół zdobył szerokie uznanie słuchaczy i krytyki występując w salach koncertowych w Europie i Azji, m.in w Niemczech, Francji, Czechach, Estonii, Chorwacji, Grecji, Norwegii, Malezji, Japonii, Singapurze, Laosie, Kambodży, na Filipinach. Orkiestrą Baltic Neopolis na co dzień kieruje altowiolistka Emilia Goch Salvador. Dzięki jej staraniom w składzie zespołu znaleźli się najlepsi polscy instrumentaliści, uczestniczący ogólnopolskich i międzynarodowych projektach muzycznych. Na dorobek artystyczny Orkiestry składa się osiem płyt w tym Musica Sacra 5 Pawła Łukaszewskiego z udziałem BNO (2014), która dostała nagrodę muzyczną Fryderyk. W swoim trzynastoletnim dorobku artystycznym znalazło się m.in. 900 koncertów w Szczecinie, województwie zachodniopomorskim, Polsce i za granicą, Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt działalności w 2014 roku, statuetka Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Muzyka kameralna, nominacja do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina w 2016 i 2017, 2020 roku.


19.12.2021 godz. 18.00, sala widowiskowa RCK

Koncert pt. „Grudniowa Opowieść” BALTIC NEOPOLIS ORCHESTRA pod dyrekcją Miguela Angela Navarro, Pamela Tan Nicholson - fortepian