Ferie zimowe w RCK 2022

Poniedziałek, 31 styczeń 2022 - piątek, 11 luty 2022

Spotkania

Informacja o cenie

50 zł z wyjątkami

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury - sala widowiskowa
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu prowadzi zapisy na warsztaty feryjne.


31.01. - 4.02.2022 r.


Warsztaty plastyczne "Ilustrujemy kołobrzeskie legendy" (wiek: 7+)

prowadzi: Agnieszka Ostrowska
31.01-4.02 godz. 9.00-10.30, sala 3 piętro
Legendy i baśnie z publikacji Andrzeja Waleńskiego "Kołobrzeg w baśniach i legendach" oraz współczesne i dawne plany miasta staną się inspiracją do stworzenia niepowtarzalnych ilustracji w technice mieszanej i w technice kolażu. W pracy wykorzystane zostaną kredki, pisaki, żelopisy, papier kolorowy, bibuła, czarno-białe wydruki współczesnego planu miasta i dawnych planów Kołobrzegu oraz wydruki zdjęć zabytków związanych z wybraną legendą.

Projektowanie gier video i grafiki 2D (wiek:10+)

prowadzi: Adam Frankiewicz
31.01-4.02 godz. 9.00-10.30, sala konferencyjna
Feriowy Game Jam! Czy tydzień na stworzenie gry komputerowej to dużo? To bardzo dużo! Projektujemy prostą grę platformową 2D na bazie własnych projektów graficznych i dźwiękowych. Nagrywamy efekty, rysujemy pixelart, wdrażamy prosty kod i mechanikę. O czym będzie nasza gra? Sami zdecydujecie!

Warsztaty teatralne "Zaczarowana Lokomotywa" (wiek: 9+)

prowadzą aktorzy Teatru Animacji z Poznania: Sylwia Koronczewska-Cyris i Marek Cyris
31.01-4.02 godz. 11.00-12.30, sala konferencyjna
Słynny wiersz Juliana Tuwima przyczyni się do wyruszenia w teatralną podróż. Podczas naszej wyprawy zatrzymamy się na różnych przystankach takich jak: tekst rymowany, dykcja, rytm, przygoda z formą. Nie zabraknie więc zadań aktorskich, pracy nad środkami wyrazu, a także animacji formy. Przed nami odjazdowa przygoda z teatrem. Zatem trzy, dwa, jeden - odjazd!

Warsztaty taneczno-sportowe (wiek: 7+)

prowadzi: Hania Maciejewska
31.01, 2.02-4.02 godz. 11.00-13.00, sala baletowa
Zajęcia mają na celu rozwinąć nie tylko umiejętności taneczne, ale również koordynację ruchową, ogólną sprawność fizyczną czy wrażliwość na muzykę. W trakcie zajęć planowane są ćwiczenia fizyczne kształtujące różne aspekty motoryczne i ćwiczenie różnych stylów tańca, między innymi tańca towarzyskiego, hiphopu czy klasyki.

Warsztaty edukacyjne "Odkrywamy zapomniane zawody: sieci rybackie i ich historia" (wiek: 7+)

prowadzi: MOHORT Michał Ostrowski
1.02-4.02 godz. 11.30-13.00, sala 3 piętro
Zapoznamy się z historią wczesnośredniowiecznego Kołobrzegu jako miasta związanego z rybołówstwem, omówimy materiały używane do wykonania siatek, sposoby szycia sieci, omówimy znaki rybackie. W części praktycznej m.in. nauczymy się technik szycia sieci, własnoręcznie wykonamy pływaki, opracujemy własne wzory graficzne, które naniesiemy na pływak.

Pomysłowa Fabryka

31.01 godz. 12.00-13.00, sala 3 piętro - Fizyczne czary mary
Zamiana soku pomarańczowego w sok z gumijagód, dlaczego kwiaty zmieniają kolor?, czy można malować na mleku?, jak zrobić sztuczny śnieg?, kto gasi świeczki?
31.01 godz. 13.30-14.30, sala 3 piętro - Sensoryczne robaki i potwory
Co to są polimery?, polimery wokół nas, polimerowy robak, krochmalowy potwór, czyli jak działa ciecz nieniutonowska


7-11.02.2022 r.


Kreatywne Warsztaty Plastyczne (wiek: 8+)

prowadzi: Iza Korpa-Jarosz
7.02-11.02 godz. 9.00-10.30, sala 3 piętro
Zajęcia, które uaktywnią twórcze myślenie, pobudzą wyobraźnię, rozwiną zdolności manualne i nauczą koncentracji. Uczestnicy zajęć poznają niekonwencjonalne techniki plastyczne i stworzą ciekawe prace, które mogą być dekoracją w pokoju. Wykorzystamy nie tylko tradycyjne przybory malarskie, ale także przedmioty, które z pewnością nie kojarzą się z plastyką.

Akademia Tropicieli i Odkrywców (wiek: 7+)

prowadzi: Monika Bykowska (Kulnatura)
7.02-11.02 godz. 9.00-10.30, sala baletowa
Jak być przyrodnikiem? Oto jest pytanie! Na to oraz wiele innych zagadek postaramy się odpowiedzieć wspólnie z uczestnikami. Poznawanie przyrody pozwala rozwijać umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość, ciekawość świata, budować wartości oraz wrażliwość. Przy pomocy sprzętów, zabaw, nagrań głosowych oraz autorskich pomocy dydaktycznych opowiemy o przyrodzie jakiej dzieci nie znają, a jest w ich najbliższym otoczeniu. Niebieskie żaby, nadymające się kumaki, buczący bąk oraz 2,5 metrowy bielik nie będą już dla dzieci czymś obcym.

Akademia Cyrkowca (wiek: 8+)

prowadzi: Karol Bykowski (Kulnatura)
7.02-11.02 godz. 11.00-12.30, sala baletowa
Któż nie chciałby być podziwianym za niezwykłe i mało spotykane umiejętności. Podczas tych zajęć uczestnicy rozpoczynają swą przygodę z manipulacją przedmiotem. Począwszy od zabaw z chustkami żonglerskimi, poprzez ekwilibrystykę talerzami cyrkowymi i ewolucje z flowerstick’iem, a kończąc na najczęściej używanym rekwizycie w tańcu z ogniem - poi (oczywiście wersja w 100% bezpieczna).

Warsztaty "Leśne Ludki w odwiedzinach" (wiek: 7+)

prowadzi: Kinga Podgórska-Łoś
7.02-11.02 godz. 11.00-13.00, sala konferencyjna
Zajęcia łączą aktywność fizyczną n świeżym powietrzu z zajęciami wyciszającymi, relaksującymi. Stawiamy na współdziałanie i zwiększanie samodzielności dzieci.
Nasza zasada: Nie ma złej pogody, jest nieodpowiedni ubiór! Bo każda pogoda jest dobra na świetną zabawę.
W programie: gry i zabawy terenowe, zagadki logiczne, poszukiwanie skarbu w terenie według map, gry planszowe również tworzone przez uczestników, zajęcia plastyczne (tworzymy własne pudełko dobrych myśli i marzeń), zabawy z dramą i muzyką, tworzenie wspólnych bajek i opowieści, zabawy pacynkowe i tworzenie przedstawień.


Ilość miejsc ograniczona. Zapisy na zajęcia tel. 94 35-249-49 wew. 46, 49 (kasa RCK).

Opłata za warsztaty: 50 zł / tydzień z wyjątkiem:

 • Odkrywamy zapomniane zawody - 40 zł / tydzień
 • Pomysłowa Fabryka - 10 zł / warsztat

Opłata w kasie RCK za zajęcia do dn. 28.01.2022 r.

Działanie jest finansowane z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg, Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Kołobrzegu na 2022 rok.


SPEKTAKLE TEATRALNE - sala widowiskowa, godz. 13.00

01.02 - "Śnieżka" Teatr Lalki "Tęcza" (wiek: 5+)

Spektakl "Śnieżka" w reżyserii Tomasza Mana. Znana historia, a jednak opowiedziana inaczej. Tytułowa bohaterka buntuje się na rockową nutę, przebiegła Królowa knuje jak zwykle, Krasnoludki - jak to Krasnoludki… chcą mieć posprzątane i ugotowane. A Król? Król na wojnie. Tomasz Man i aktorzy Tęczy opowiadają tę baśń w konwencji rock opery. Ale w sposób pozwalający śledzić losy bohaterów nawet pięciolatkom.

 • tekst, muzyka, reżyseria - Tomasz Man
 • scenografia - Anetta Pieklarska-Man
 • przygotowanie wokalne - Ignacy Wiśniewski
 • obsada: Alicja Gierłowska, Izabela Nadobna-Polanek, Anna Rau, Iwo Bochat
 • Spektakl dla widzów od lat 5.

02.02 - "Strażniczka magicznego lasu" Bałtycki Teatr Dramatyczny (wiek: 5+)

Szanowne urwisy, urwipołcie i huncwoty! Sytuacja jest tragiczna. W Wielkim Magicznym Lesie Północnym dochodzi do zdarzeń dziwnych, a nawet przerażających. Oto przykłady: stary żubr odmówił robienia zdjęć , zabrakło imion dla dzieci pewnej powszechnie szanowanej ryby, a podgrzybek zaczął mówi ć po łacinie. Jakby tego było mało, strażniczka Magicznego Lasu, potężna czarodziejka Andrea zaczęła się zadawać z bardzo podejrzaną świnią, która podaje się za artystę oraz z owłosioną Amerykanką z wielkimi zębami i jeszcze większą walizką na kółkach. To pewne: mieszkańców Magicznego Lasu czeka walka o życie. Przeżyją mnóstwo przygód, strasznych i niebezpiecznych. Ich przyjaźń zostanie wielokrotnie wystawiona na ciężką próbę. Na ich drodze staną zagadki do rozwiązania i przeróżne niespodzianki. Ale największa niespodzianka czeka na Was Szanowne urwisy, urwipołcie i huncwoty! Mogę powiedzieć tylko tyle: kiedy spotkacie Duchy-Zuchy, tajemnicze plemię, które żyje pośród Wysokich Traw bardzo, ale to bardzo się zdziwicie i ucieszycie. Obiecuję! I nic więcej nie powiem. Sami się przekonajcie. Wystarczy przyjść do teatru i wejść do Wielkiego Magicznego Lasu. Zapraszam!

 • Tommasso Ogonasso, kronikarz Wielkich Magicznych Lasów
 • Reżyseria: Marcin Borchardt
 • Autor: Tomasz Ogonowski
 • Obsada: Beata Niedziela, Dominika Mrozowska, Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Katarzyna Ulicka-Pyda, Marcin Borchardt, Wojciech Rogowski, Wojciech Kowalski
 • Scenografia: Beata Jasionek
 • Muzyka: Jarosław Barów
 • Teksty piosenek: Tomasz Ogonowski
 • Kostiumy: Beata Jasionek
 • Choreografia: Arkadiusz Buszko
 • Inspicjent: Izabela Rogowska
 • Czas trwania spektaklu: 1h 55min (z przerwą)
 • Spektakl dla widzów od lat 5.

08.02 - "Niesamowite przygody niesamowitych skarpetek" Teatr Lalki "Tęcza" (wiek: 5+)

Historie pięciu niedopasowanych skarpetek, które poszukują własnej drogi… I - mając dosyć nudnego życia na stopie - postanawiają same odnaleźć swoje przeznaczenie. Odwracają swoje życie do góry nogami. Wybierając nieznane, wyruszają w podróż, tak aby móc jak w piosence Franka Sinatry, iść własną drogą. "Niesamowite przygody niesamowitych skarpetek" - to spektakl oparty na bestselerowej książce Justyny Bednarek zatytułowanej "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Historia zagubionych pojedynczych skarpetek robiących kariery w początkowo nieprzyjaznym świecie zwyciężyła w konkursie na najlepszą książkę dziecięcą "Przecinek i Kropka" w 2015 roku.
adaptacja: Magdalena Mrozińska

 • reżyseria: Maciej Gierłowski
 • scenografia: Anna Adasiak
 • muzyka: Miłosz Sienkiewicz
 • obsada: Alicja Gierłowska, Izabela Nadobna-Polanek, Anna Rau, Joanna Stoike-Stempkowska, Ilona Zaremba
 • "Niesamowite przygody niesamowitych skarpetek" na podst. książki Justyny Bednarek: "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)"
 • Spektakl dla widzów od lat 5.

09.02 - "Kulturka w naturze" KULNATURA (wiek: 5+)

Spektakl "Kulturka w naturze" to opowieść o spotkaniu leśnego skrzata i chłopaka który nie do końca lubi przyrodę. Janek, pomimo że nie bardzo chce, w ramach zadania domowego musi wybrać się do lasu. Zupełnie nie spodziewał się co go tam spotka. Jeśli lubisz przygody to koniecznie razem z naszym bohaterem wybierz się do lasu i poznaj świat przyrody. Rozmowa z dzikiem, czy herbatka u magicznego skrzata, to tylko namiastka tego co cię tu spotka. Jedno jest pewne - na przyrodę spojrzysz już innym, łagodniejszym okiem. Spektakl jest humorystyczną opowieścią z wyjątkowymi autorskimi piosenkami, które rozbawią, dostarczą refleksji, a czasem i wzruszą - każdego widza.

 • Spektakl dla widzów od lat 5.

10.02 - "Kraina śpiochów" Bałtycki Teatr Dramatyczny (wiek; 5+)

Czy sen, jego brak lub nadmiar, może być przyczyną zmartwienia dworu królewskiego? Może, o ile to dwór Króla Śpiocha, którego poddani wzorem jego wysokości sypiają długo i smacznie. Wiadomo bowiem, że sen to zdrowie i uroda. Kiedy okazuje się, że nie wszyscy mogą bez obaw wypoczywać, władca wyrusza na ekspedycję, której celem jest ratowanie spokojnego snu. Jego przygody i spotkania podczas wyprawy są zabawne i pouczająca, ale przede wszystkim niezwykłe. "Kraina" śpiochów to bajka dla wszystkich. Wzbudza emocje, elektryzuje wpadającymi w ucho piosenkami, zaskakuje galerią oryginalnych postaci i kostiumów oraz przebogatą scenografią.

 • Reżyseria: Wojciech Rogowski
 • Autor: Marta Guśniowska
 • Obsada: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Bernadetta Burszta, Katarzyna Ulicka-Pyda, Marcin Borchardt, Artur Czerwiński, Wojciech Rogowski, Jacek Zdrojewski
 • Inspicjent: Izabela Rogowska
 • Scenografia: Beata Jasionek
 • Muzyka: Maciej Osada-Sobczyński
 • Kostiumy: Beata Jasionek
 • Choreografia: Arkadiusz Buszko
 • Czas trwania spektaklu: 1h 30min (z przerwą)
 • Spektakl dla widzów od lat 5.

SEANSE FILMOWE - sala widowiskowa, godz. 13.00, bilety 10 zł

31.01 - "Jak ocalić smoka" reż. Katarina Launing (wiek: 7+, 82 min.)

Gwiazdka, spokojne miasteczko i… smok? Mortimer próbuje zdobyć popularność w Internecie, a żyjąca w drodze Sara ukrywa się w obcym miejscu. Czy przypadkowe spotkanie niefortunnej pary pomoże zagubionemu smokowi powrócić do domu? W sennym miasteczku trwają przygotowania do Świąt. Wszyscy pochłonięci są przystrajaniem choinek i pieczeniem ciast. Wyjątkiem jest tajemnicza Sara, która nie ma gdzie mieszkać, wkrada się do pustych domów, szukając jedzenia i ciepła. Kiedy nakrywa ją niezdarny Mortimer, a przez okno piwnicy wpada pokryty zielonymi łuskami smok, wszystko wywraca się do góry nogami. Przejęci losem zagubionego stworzenia Sara i Mortimer postanawiają pomóc mu w powrocie do baśniowego świata. Ukrywanie się z ziejącym ogniem smokiem wcale nie jest proste. Stwór coraz bardziej rozrabia i wyrywa się na wolność. Czy przyjaciołom uda się odnaleźć magiczną krainę i ocalić smoka? Laureat Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci niesie silny przekaz o potrzebie wspólnoty. Bohaterowie razem odkryją, że przyjaźń, poświęcenie i odwaga zacierają dzielące różnice oraz łączą tylko pozornie odległe światy.


03.02 - "Niezwykłe lato z Tess" reż. Steven Wouterlood (wiek: 9+, 90 min.)

10-letni Sam spędza z rodziną wakacje nad morzem. Wkrótce poznaje nieco ekscentryczną Tess. Spotkanie okaże się źródłem nie tylko letnich przygód, ale i refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze. Krystalicznie czysta woda, gonitwy po plaży i odpoczynek w pełnym słońcu – tak zapowiada się idealny wakacyjny wyjazd. Niestety, brat Sama już pierwszego dnia na plaży łamie nogę… Pechowy wypadek sprawia jednak, że nieco nieśmiały Sam poznaje Tess – przyjazną, choć trochę osobliwą dziewczynę, która skrywa tajemnicę. Refleksyjny Sam postanawia praktykować samotność podczas wyjazdu, a swoje coraz dłuższe treningi zapisuje w specjalnym zeszycie. Mimo to Tess wciąga go w niecodzienną przygodę. Dzięki niej chłopiec odkryje, jak ważne są chwile spędzane z bliskimi osobami. Niezwykłe lato zmieni ich życia na zawsze. Film dostał wyróżnienie na Berlinale oraz został świetnie przyjęty na festiwalach dla dzieci i młodzieży na całym świecie.


07.02 - "Moje życie to cyrk" reż. Miryam Bouchard (wiek: 10+, 100 min.)

Jak to jest mieszkać w przyczepie, bez przerwy podróżować i dorastać u boku wiecznego lekkoducha? Poznajcie Laurę – bystrą trzynastolatkę której życie dalekie jest od zwyczajnego. W końcu jej tato to zawodowy klown, który nie uznaje nudy i powagi. Dlatego codzienność Laury bywa przewrotna i bardzo nieprzewidywalna. Posiadanie wyluzowanego rodzica z pewnością ma wiele plusów, jednak dziewczynce nie zawsze jest do śmiechu. Czasem zwyczajnie chciałaby żyć tak, jak jej rówieśnicy. Mieszkać w jednym miejscu, pomidora kroić w plasterki, a cyrkowe sztuczki zamienić na książki. Kiedy postanawia postawić na swoim i zdawać do prywatnej szkoły, musi nie tylko nadrobić zaległy materiał i zająć się nauką, ale przede wszystkim przekonać do tego pomysłu tatę. Tylko jak to zrobić, skoro od zawsze kojarzy on edukację i stabilność z nudą? "Moje życie to cyrk" z humorem i urokiem opowiada o tym, że w życiu – tak jak na scenie – mamy rozpisane różne kwestie, a czasem najtrudniejszą sztuczką jest połączyć z pozoru odległe od siebie światy i marzenia. Film inspirowany był osobistymi wątkami z życia reżyserki - Miryam Bouchard. 


11.02 - "Nawet myszy idą do nieba" reż. Jan Bubeniček, Denisa Grimmova (wiek: 6+, 87 min.)

Porywająca animacja o odwadze i z pozoru niemożliwej przyjaźni między odwiecznymi wrogami: myszką i lisem, których los niespodziewanie rzuca w wir przygód i zaświaty. Choć czasem myszka potwornie się boi, zrobi wszystko, by inni tego nie zauważyli. Jak na tak małe zwierzątko jest bardzo uparta, a popisy to jej specjalność. Za wszelką cenę chce być najszybsza, najbystrzejsza i najdzielniejsza. By to udowodnić, zaryzykuje nawet spotkanie z lisem. Pech sprawia, że zamiast wyjść z tego cało, razem trafią do krainy, która okazuje się… niebem. Nie oznacza to jednak końca przygody. Wręcz przeciwnie! Przed bohaterami wyboista droga, podczas której będą musieli przeprawić się przez gorące źródła, rozwiązać zagadki z przedziwnego wesołego miasteczka i stawić czoła mrocznej Wszechpuszczy. Najtrudniejszym zadaniem może okazać się jednak pokonanie własnych lęków i głęboko zakorzenionych uprzedzeń. Czy bohaterom uda się odnaleźć wspólny język? Oto opowieść, która udowadnia, że w przyjaźni nie ma rzeczy niemożliwych!


Działanie jest finansowane z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg, Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Kołobrzegu na 2022 rok.