Koncert okolicznościowy z okazji 77. Rocznicy Zakończenia Walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z Morzem Bałtyckim

Piątek, 18 marzec 2022 at 17:00

Koncerty

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Koncert okolicznościowy z okazji 77. Rocznicy Zakończenia Walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z Morzem Bałtyckim w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego SONORE.

Gościnnie wystąpi: Kaja Frankiewicz
18 marca 2022 r. godz. 17.00 sala widowiskowa RCK

Jak co roku, Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta włącza się w miejskie obchody Rocznicy Zakończenia Walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z Morzem Bałtyckim przygotowując propozycję kulturalną. Tym razem zapraszamy na koncert kameralny w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego Sonore z Poznania. Kwartet powstał w 2011 roku i nieustannie dostarcza swym słuchaczom niezapomnianych wrażeń muzycznych. Tworzą go absolwentki Akademii Muzycznej w Poznaniu, Warszawie i Bydgoszczy, które wielokrotnie brały udział w kursach mistrzowskich w Polsce i za granicą, rozwijając swój talent pod okiem najlepszych pedagogów.

Kwartet współpracował m.in. z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Orkiestrą Adama Sztaby, Kwartetem Smyczkowym Kayah, Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej, Poznańską Orkiestrą Collegium F, Poznańską Orkiestrą L’autunno. Ogromna pasja i zaangażowanie, profesjonalizm oraz pełne emocji interpretacje wykonywanych utworów gwarantują wspaniałe doznania artystyczne w to wyjątkowe popołudnie, w programie którego znajdą się m. in. kompozycje klasyczne Mozarta, Dvoraka, Vivaldiego, Brahmsa, muzyka filmowa w części rozrywkowej oraz dedykowana Kombatantom i Kołobrzeżanom smyczkowa aranżacja przeboju Festiwalu Piosenki Żołnierskiej pt. „Wszystkie barwy lipca”. To jednak nie wszystkie niespodzianki wieczoru. W koncercie gościnnie wystąpi prawnuczka artylerzysty ze Stryjówki pod Tarnopolem, kaprala Franciszka Niewidziajły, który 77 lat temu wrzucał w morskie fale zaślubinową obrączkę. Między innymi dzięki takim jak on żołnierzom kolejne pokolenia w wolnej Polsce mogą realizować swoje pasje i dzielić się talentem.

Kaja Frankiewicz jest obecnie studentką II roku wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Wcześniej ukończyła Policealne Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena w Poznaniu i Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunku filologia włoska. Jest utytułowaną wokalistką - laureatką wielu festiwali ogólnopolskich (2019 - 2021) takich jak III nagroda na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, I Nagroda Festiwalu Poezji Śpiewanej i Piosenki Aktorskiej FORMA w Barcinie, wyróżnienie w Ogólnopolskim Finale Turnieju Poezji Śpiewanej w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego we Włocławku, wyróżnienie w Finale Ogólnopolskiego Festiwalu “Kryształowa Nuta” w Kętrzynie, Nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS podczas Ogólnopolskiego Festiwalu FUMA w

Zielonej Górze. Aktualnie Kaja Frankiewicz pracuje nad autorskim materiałem w nurtach muzyki alternatywnej. Prywatnie jest pasjonatką języków obcych, podróży i literatury, w sztuce uwielbia autentyczność. W Kołobrzegu wykona kilka specjalnie wybranych wraz z Tatą, wnukiem kaprala Niewidziajły utworów, pragnąc wnieść również swój wkład w to święto, ważne nie tylko dla naszego miasta i kraju ale i dla rodziny Kai Frankiewicz.

Wstęp na koncert wolny po okazaniu bezpłatnej wejściówki, którą można będzie otrzymać w kasie RCK. Ilość miejsc ograniczona.