Tomasz Owsiany "Gujana Francuska. Kraj naprawdę i na niby"

Czwartek, 24 marzec 2022 at 19:00

Spotkania

Informacja o cenie

12 zł (normalny)
10 zł (ulgowy / Karta Mieszkańca)

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na spotkanie podróżnicze "Za Horyzontem": Tomasz Owsiany "Gujana Francuska. Kraj naprawdę i na niby” - 24.03.2022 r.

  • 24.03.2022 (czwartek), g. 19.00, sala widowiskowa
  • Bilety: 12 zł (normalny), 10 zł (ulgowy / Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK

Spotkanie podróżnicze, podczas którego przeniesiemy się do Ameryki Południowej.

Gujana Francuska: dawna kraina niewolnictwa i kolonii karnych. Skrawek Francji i Unii Europejskiej w Ameryce Południowej – oraz cała mozaika sztucznie zestawionych ze sobą kultur, które współistnieją pod francuskim płaszczem. Tomasz Owsiany w trakcie samotnej, pięciomiesięcznej podróży reporterskiej podjął pierwszą w Polsce próbę przekrojowego, a zarazem dogłębnego spojrzenia na ten fragment świata. Jak francuskie prawo i zachodnie wzorce wpływają wprost na codzienność mieszkańców Amazonii?

Na ile zła sława garimpeiros jest uzasadniona? Co popycha tak wielu młodych Indian do samobójstw i dlaczego Gujańskie Centrum Kosmiczne częściej frustruje niż inspiruje Gujańczyków? To, między innymi, ze swadą, precyzją i humorem, postara się wyjaśnić autor pokazu.

Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książki autora w promocyjnej cenie.

Prowadzenie: Tomasz Owsiany - reporter, autor książek, artykułów i pokazów podróżniczych. Urodzony w Toruniu, z wykształcenia romanista. Miłośnik przyrody, odpoczywający najpełniej w lesie i na górskich szlakach.