Cebulinek

Wtorek, 5 kwiecień 2022 at 17:00

Teatr

Informacja o cenie

12 zł

Zewnętrzny adres URL wydarzenia

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Balet a w nim, w roli głównej dzieci przebrane za warzywa.

Niezwykły pomysł, wyjątkowa realizacja, czyli spektakl baletowy "Cebulinek" na scenie Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu.

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu, International Dance Academy w Kołobrzegu zaprasza na spektakl baletowy "Cebulinek", 5 kwietnia 2022, godz.17.00, sala widowiskowa RCK. Bilety w cenie 12 zł do nabycia w kasie RCK ul. Solna 1.

Spektakl został przygotowany na motywach bajki pt. "Cebulinek" (G. Rodari) - muzyka Karen Chaczaturian, choreografia Karolina Cichy-Szromnik i Maxim Yasiński, wykonanie: uczniowie International Dance Academy Kołobrzeg. "Cebulinek" był wystawiany zaledwie kilka razy w Polsce, to bajka czołowego bajkopisarza włoskiego. Opowiada o perypetiach bohaterów, którymi są... warzywa.

Bohaterami baletowej bajki są warzywa mieszkające w Jarzynowym Miasteczku, opodal którego jest zamek złego księcia Cytryny. Władca gnębi bohaterów (jarzyny) nakładając coraz większe podatki, a za sprzeciw srogo karze. W ten sposób mama Cebulinka trafia do więzienia. Cebulinek z przyjaciółmi postanawia ją uwolnić. Jak to w bajce bywa, wszystko dobrze (i efektownie) się kończy.