Meksyk. Na co dzień i od święta - Marianna i Ewa Mężyńskie

Czwartek, 21 kwiecień 2022 at 19:00

Spotkania

Informacja o cenie

12 zł normalny
10 zł ulgowy / Karta Mieszkańca

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

"México lindo y querido..." brzmią słowa znanej melodii...

Meksyk to kraj o prawdziwie uprzywilejowanej lokalizacji geograficznej, obejmującej klimaty od pustynnego po tropikalny. Jego kontury na mapie przyrównano do rogu obfitości.

Zawiła i wielowiekowa historia Meksyku, sięgająca czasów kultur prekolumbijskich, barwne tradycje, radosne rytmy, wyśmienita gastronomia i niespotykana gdzie indziej różnorodność są dowodem na to, że kraj ten posiada niezrównane dziedzictwo kulturowe. Boryka się jednak również z nierównościami społecznymi, dyskryminacją i przemocą wobec kobiet oraz zorganizowaną przestępczością.

Stolica kraju jest jedną z najbardziej enigmatycznych, fascynujących i pełnych sprzeczności metropolii na świecie. Jej wielkie drapacze chmur, zapewniające o nowoczesności, i niewyobrażalnie szerokie aleje, świadczące o jej imperialnej przeszłości, współistnieją z pozostałościami miasta Azteków i miasta kolonialnego.

Luksusem Meksyku są jego mieszkańcy, a ich uśmiechy pojawiają się wszędzie, aby przypomnieć nam o prawdziwych wartościach w życiu. Rodzina jest dla Meksykanina wartością nadrzędną a wobec przybyszów okazują gościnność i serdeczność.