Międzynarodowe Konfrontacje Baletowe

Piątek, 10 czerwiec 2022 - niedziela, 12 czerwiec 2022

Konkursy

Informacja o cenie

10 zł

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Konfrontacje Baletowe w Kołobrzegu, a od 2018 roku Międzynarodowe Konfrontacje Baletowe w Kołobrzegu to konkurs organizowany od 2015 roku, który zrzesza wokół siebie profesjonalne niepubliczne szkoły baletowe z Polski i z Europy.

Jest to bardzo prestiżowa impreza  skupiająca ludzi kultury i sztuki tanecznej, jednocześnie otwarta dla szerokiej publiczności. Gościem specjalnym V-tej edycji Konfrontacji w 2019 roku była hrabina Francoise Duboc de Caulaincourt, honorowy członek International Dance Council CID (Międzynarodowej Rady Tańca), która przyleciała specjalnie na nasze zaproszenie z Paryża.

Termin: 10-12 czerwca 2022 r.

KONCERT GALOWY - 12 CZERWCA 2022 R. GODZ. 10:00

[ SZCZEGÓŁY KONFRONTACJI ]


International Dance Academy

International Dance Academy powstała na silnym fundamencie Ogniska Baletowego w Kołobrzegu, które rozpoczęło działalność 15 listopada 2003 roku. Ognisko założył kołobrzeski architekt Grzegorz Majewski, a zajęcia od początku prowadziła Iwona Vetter, Członek Międzynarodowej Rady Tańca ( Conseil International De la Danse) UNESCO w Paryżu.

Poprzez powołanie do życia Ogniska chcieliśmy stworzyć alternatywę dla kultury masowej, krzewiąc kulturę wyższą. Propozycja Ogniska nie była kierowana do szerokiego odbiorcy. Ognisko zawsze zrzeszało wokół siebie dzieci i rodziców kochających taniec klasyczny, czy muzykę klasyczną lub takich, którzy te nierozerwalnie ze sobą związane sztuki- dopiero chcieli pokochać. Ten atut jako cel główny stawia sobie również Akademia. Zwracamy uwagę na dobór muzyki w trakcie naszych zajęć, ponieważ głęboko wierzymy w to, że ma ona wpływ na rozwój emocjonalny dzieci, wypracowuje naturalne poczucie rytmu, uwrażliwia na wysokie gatunki muzyczne, rozwija wyobraźnię, a przede wszystkim budzi w dziecku zainteresowanie kształtując tzw. ‚zdolności specjalne’, które dziecko może odkryć przecież nie tylko w obszarze tańca.


Ognisko ma w swojej historii organizację wyjazdów do największych oper na świecie! Byliśmy już w berlińskiej Staatsoper Unter den Linden, wiedeńskiej Wiener Staatsoper, paryskiej Opéra Garnier, w mediolańskiej Teatro alla Scala i innych. Podobnie jak Ognisko, nasza Akademia będzie skupiać wokół siebie ludzi, dla których w naszym mieście nie ma takich propozycji. Ale to nie wszystko-Akademia będzie zapraszać pedagogów z Polski i świata, którzy podczas warsztatów, czy konkursów będą prowadzić dla naszych uczniów zajęcia. W miarę naszej działalności poprzez współpracę ze szkołami z innych państw będziemy organizować wymiany, dzięki którym nasi uczniowie będą poznawać nowe techniki i przede wszystkim nawiązywać międzynarodowe przyjaźnie! Akademia jest również gwarancją jakości; do współpracy zapraszamy tylko najwyższej klasy profesjonalistów, absolwentów najlepszych szkół baletowych w Polsce i Europie, czynnych pedagogów tańca dających lekcje w profesjonalnych zespołach.

Podstawą działalności Akademii jest nauczanie tańca klasycznego – powszechnie zwanego baletem. Jako dopełnienie naszego głównego kierunku pracy wprowadzamy inne techniki, takie jak taniec współczesny, taniec charakterystyczny oraz techniki uzupełniające, np; pilates

Chcemy, by Państwa dzieci uczyły się tańca, ale miały również szeroką wiedzę na temat różnych technik i potrafiły się w nich dobrze odnaleźć. Nasza placówka na co dzień korzysta również z opieki masażysty, by służył pierwszą pomocą przy problemach z układem mięśniowym.

Akademia ma w swojej ofercie również propozycje dla dorosłych.