Rzepczyno Folk Band

Piątek, 19 sierpień 2022 at 19:00

Koncerty

Informacja o cenie

wstęp bezpłatny

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Po ciepłym przyjęciu zespołu Rzepczyno, nominowanego w swojej karierze do nagrody Fryderyki 2006 (w kategorii Najlepsza Płyta Etno / Folk za drugi album pt. "Rzepczyno") na koncercie lipcowym na scenie plenerowej RCK postanowiliśmy zaprezentować zespół ponownie.

RZEPCZYNO ETNO-ROCK PROJECT to formacja założona przez Pawła Tomaszewskiego i Bartosza Niedźwieckiego w 1996 roku grająca bardzo energetyczną muzykę opartą na ludowych melodiach polskich nizin i mocnych rockowych gitarach. Rzepczyno od 1996 roku zagrało ponad 800 koncertów w Polsce, Hiszpanii, Niemczech, Czechach, Danii, na Węgrzech.

Były też zaproszenia na występy w Chinach i na Ukrainie. Rzepczyno wystąpiło 5 razy na Przystanku Woodstock, na scenie folkowej Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Można było zobaczyć zespół w TVP1 w programie "Pytanie na śniadanie” w telewizji Polonia, VIVA TV, na finałach WOŚP w Studio TVP i pod Pałacem kultury.

Zespół zdobył uznanie krytyków i fanów za swoją twórczość i energetyczne koncerty na niemal wszystkich folkowych festiwalach w Polsce. Zapraszamy na  koncert 19 sierpnia 2022 r. godz. 19.00, scena plenerowa RCK. Wstęp wolny