RCK Dobre Tony

Wtorek, 23 sierpień 2022 at 20:00

Koncerty

Informacja o cenie

wstęp wolny

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Od 2 do 30 sierpnia, raz w tygodniu, przestrzeń miejska przy ul. Solnej 1 znów wypełni się muzyką czerpiącą z wielu nurtów.

W tym roku zestawiliśmy obok siebie alternatywne r&b, indie rock, dream pop, spiritual-jazz, hip-hop i elektronikę. Dajcie się zachwycić różnorodnością gatunków i nastrojów - będzie inspirująco i wakacyjnie.


30.08 RYSY

Warszawski duet RYSY tworzą producenci Wojtek Urbański oraz Łukasz Stachurko. Ich muzyka to wypadkowa progresywnych tanecznych rytmów zbudowanych na kanwie niezwykle melancholijnych, a jednocześnie chwytliwych melodii. Premiera debiutanckiego singla "Ego" (z gościnnym udziałem Justyny Święs) odbyła się 4 maja 2015 roku, a już 4 września - nakładem niezależnej wytwórni U Know Me Records - ukazał się debiutancki longplay "Traveler". Od początku działalności zespół skupiał się mocno na aktywności koncertowej. Duet gościł na największych polskich festiwalach (m.in. Open’er Festival, Tauron Nowa Muzyka, Audioriver czy Off Festival). Zespół szybko zdobył uznanie wśród polskich fanów muzyki alternatywnej. W 2016 roku duet nagrodzono statuetką "Odkrycie Roku" magazynu Muno oraz "Zespół Roku" magazynu Aktivist (plebiscyt Nocne Marki). Pomimo tych sukcesów zespół zawiesił działalność 30 stycznia 2017 roku. Reaktywacja nastąpiła 31 grudnia 2020 roku wraz z premierą singla "4GET" – tytułowego utworu z albumu, który ukazał się wiosna 2021 roku. Rok później krążek został wyróżniony nagrodą Fryderyka w kategorii Album Roku Elektronika.

https://youtu.be/Jo2NPos2jOU | https://youtu.be/OkgJsxHi6RY | https://youtu.be/-AFEDMdF87E


Przed koncertami - od gpdz. 18:00 - o dobry vibe i muzyczne inspiracje zadba specjalnie przygotowany dj set w wykonaniu MadMata.

WSTĘP WOLNY. Do zobaczenia!


ARCHIWALNE KONCERTY TEGO LATA

02.08 Rosalie

Piosenkarka i autorka tekstów, której styl – balansujący między mainstreamem a undergroundem – bywa najczęściej określany jako alternatywne R&B, z wpływami soulu, elektroniki oraz hip-hopu. Na swoim koncie ma m.in. wydanie – Enuff EP i albumu Flashback oraz wspólne nagrania z Taco Hemingwayem, Mesem, Otsochodzi, czy elektronicznym duetem Catz ‘N Dogz. W marcu 2020, nakładem DEF JAM Recordings Poland ukazał się jej kolejny album "IDeal". Rok później krążek został wyróżniony nagrodą Fryderyka w kategorii Album Roku Soul, R&B, Gospel.


09.08 Jakub Skorupa + EłMi

Jakub Skorupa to pochodzący ze Śląska wokalista, gitarzysta i autor tekstów – z zamiłowania do łączenia gatunków muzycznych i doświadczeń życiowych. Nalewał piwo na biesiadach górniczych, handlował samochodami, produkował filmy korporacyjne, a nawet napisał sztukę teatralną "Życie męczy".
W międzyczasie wypowiedzenie z korpo napisał wierszem, żeby tworzyć muzykę. Jak mówi, obserwuje rzeczywistość i opowiada o tym, co widzi i czuje. Okrzyknięty nadzieją roku 2021 po wydaniu debiutanckiego singla "Pociągi towarowe", utwór zapewnił mu 3. miejsce w plebiscycie Sanki 2021.
W lecie 2021 roku wraz z zespołem wystąpił na Scenie 357 na Męskim Graniu w Krakowie. W 2022 roku nakładem Def Jam/Universal ukazał się jego debiutancki album.

EłMi - poznańsko - kołobrzeski projekt, który dojrzewał przez wiele lat by móc stać się faktem. EłMi, czyli Paweł Świderski i Michał Pełechaty, dwa nazwiska, które postanowiły przeistoczyć swoją miłość do muzyki, w dźwięki zawarte na ich debiutanckiej EPce "DZIŚ//zimą.". To nie kolejne spotkanie dwóch różnych charakterów, a ludzi myślących i czujących muzykę i rzeczywistość bardzo podobnie, czego efektem jest pełny rozmarzonych, delikatnie chłodnych dźwięków, krótko grający materiał zatytułowany "DZIŚ//zimą.", którego premiera odbyła się 11.04.2022. Materiał został zarejestrowany zimą 2021 w domowych zaciszach muzyków, dzięki czemu nabrały bardzo osobistego i kameralnego klimatu, jednak muzycznie pełnego dobrze wypełnionej przestrzeni. "DZIŚ//zimą." jest swoistego rodzaju opowieścią o tym co się działo w życiu każdego z nas z ostatnich 6 lat. Aktualnie duet pracuje nad utworem, który będzie wydany na składance "My name is Poznań vol.2" organizowanym m.in. przez Michała Wiraszkę z zespołu Muchy. Debiutancką EP'kę "DZIŚ//zimą." będzie można nabyć po koncercie, a pieniądze z niej zasilą wybrany przez zespół cel charytatywny.


16.08 Bisz (B.O.K)/Kosa

"Blady Król" - współcześnie brzmiący koncept album, na którym melancholia splata się z wewnętrznym buntem. W wersji koncertowej to muzyczne spektrum od alternatywnych, rockowych brzmień po klimatyczną elektronikę. W skład zespołu wchodzą Bisz (rap), Maciej "Kosa" Kosicki (elektronika), Monika Fortuniak (gitara, wokal) oraz Marcel Witkowski (perkusja, sample).

Bisz - raper, poeta, kulturoznawca oraz autor słuchowisk radiowych. Od początku swojej twórczości doceniany za przemyślane teksty, dobór tematów, zabawy słowem oraz łączenie różnych muzycznych gatunków. Zdobywca złotej płyty za album "Wilk chodnikowy", artysta roku 2012 magazynu Aktivist. Płyta "Labirynt Babel", która została nagrana razem z macierzystym zespołem B.O.K zadebiutowała na pierwszym miejscu listy sprzedaży OLIS oraz doczekała się wielu bardzo pozytywnych recenzji.


23.08 Siema Ziemia

Siema Ziemia to kwartet elektroakustyczny czerpiący energię z kolektywnej improwizacji. Wydali album – Siema Ziemia i epki EPA1, Bells. Album Siema Ziemia był uznany za jeden z najlepszych elektronicznych debiutów w Polsce. Utwory grupy znalazły się na oficjalnych playlistach Spotify: State of Jazz, 21st Century Jazz. Chcą przekraczać granice gatunków takich jak breakbeat, drum&bass, spiritual-jazz. Eksperymentują podczas live-actów, aby przekroczyć granice dźwiękowych wzorców. Inspirują się zjawiskami na pograniczu działań rytualnych, ceremonialnych i medytacji.

Siema Ziemia zagra w składzie:

  • Kacper Krupa - tenor saxophone, synth
  • Fryderyk Szulgit - guitars, synth
  • Paweł Stachowiak - bass guitar, synth
  • Andrzej Konieczny - drums, synth


-