IX Kołobrzeskie Dni Seniora SENIORALIA

Piątek, 9 wrzesień 2022 - sobota, 10 wrzesień 2022

Spotkania

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kołobrzegu i Regionalne Centrum Kultury im. Z. Herberta mają zaszczyt zaprosić na IX Kołobrzeskie Dni Seniora Senioralia w dniach 9 i 10 września 2022.

SENIORALIA to okazja do spotkania w jednym miejscu przedstawicieli wielu Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz innych ugrupowań senioralnych, sprzyjająca tworzeniu nowych i rozwijaniu istniejących już wzajemnych relacji oraz inicjowaniu efektywnych, partnerskich działań. W dniu 09.09.2022, w piatek o godz. 11.00 odbędzie się uroczysta inauguracja w sali widowiskowej RCK, podczas której gościć będziemy liderów z UTW lub innych stowarzyszeń senioralnych m.in. z Goleniowa, Złocieńca, Koszalina, Kamienia Pomorskiego, Nowogardu, Słupska i Polic.

Kołobrzescy seniorzy z rak Prezydent Miasta odbiorą klucze do jego bram by rozpocząć świętowanie Senioraliów. 10 września w sobotę o godz. 11.00 sprzed budynku Regionalnego Centrum Kultury wyruszy barwny korowód seniorów, który przemaszeruje ulicami miasta oraz promenadą nadmorską. Korowód prowadzić będzie Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej. Zachęcamy do dołączenia!

Po przybyciu na scenę plenerową RCK (ok. godz.12.00) odbędą się tutaj prezentacje artystyczne zespołów Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Kołobrzegu i okolic. Zaprezentują się kabarety, zespoły teatralne, taneczne, wokalne, sekcje sportowe (m.in. TAI CHI) oraz pokaz mody. Pokazy otworzą reprezentantki gospodarzy czyli Zespół Śpiewaczy „RETROWIANKI” z kołobrzeskiego UTW.

9 - 10 września 2022, sala widowiskowa i scena plenerowa RCK