Wojtek Mazolewski Quintet

Sobota, 15 październik 2022 at 19:00

Koncerty

Informacja o cenie

65 zł (normalny/w dniu koncertu), 55 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK i na kupbilecik.pl

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na koncert zespołu Wojtek Mazolewski Quintet.

  • 15.10.2022 (sobota), g. 19.00, sala widowiskowa RCK
  • Bilety: 65 zł (normalny/w dniu koncertu), 55 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK i na kupbilecik.pl

Wojtek Mazolewski Quintet - "SPIRIT TO ALL", nowa płyta na nowe czasy. Nowy autorski materiał WMQ jest świadectwem witalności i kreatywności kwintetu, który wyrusza tu na głębokie wody.

"To album nagrany z potrzeby naszego ducha. Mam na myśli nas jako osobne indywidualności, ale także nas jako zespół. Przygotowując się do nagrań czułem jednoczesną świadomość swojej indywidualnej jaźni i połączenia między tym a wszystkim innym. Czułem potrzebę wyrażenia jedności ze wszystkim co mnie otacza. Czuliśmy tą potrzebę także jako zespół i że muzyką możemy wyrazić to najlepiej. Do roku 2020 bardzo dużo koncertowaliśmy na całym świecie. To było fascynujące jak nas to rozwinęło. Pomimo ograniczeń w podróżowaniu itd., chcieliśmy powiedzieć jesteśmy, jesteśmy razem. Wyrazić, że czujemy się złączeni z naszymi przyjaciółmi w różnych miejscach na świecie, wyrazić wdzięczność za ich przyjaźń i obecność. To płyta o potrzebie duchowości i czułego pełnego zrozumienia i tolerancji rozwoju."

"SPIRIT TO ALL" to muzyka w jakiej można się zanurzyć i odpłynąć. Kompozycja tytułowa Wojciecha Mazolewskiego nawiązuje do najlepszych tradycji bluesa i spiritual jazzu. Słychać tu żarliwość uczuć, pasję i słowiańską duszę zespołu. Powoli rozwijająca się kompozycja zabiera słuchacza w długą podróż w głąb siebie - warto poddać się natchnionej grze muzyków, by odszukać, poczuć i "wyrzucić" z siebie nagromadzone emocje. Całość niesiona jest liryczną grą sekcji dętej opartej na fundamentalnej partii basu granego smyczkiem (arco) oraz palcami (pizicatto). Ta muzyka przynosi antidotum na niełatwe czasy. W ekspresyjnych dźwiękach wybrzmiewają niepokój i ból towarzyszące nam w ostatnim czasie, równocześnie niosą one jednak nadzieję i wsparcie.