Arie i Pieśni Romantyczne

Niedziela, 13 listopad 2022 at 18:00

Koncerty

Informacja o cenie

40 zł (normalny) i 35 zł (ulgowy)

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Dominika Kobalczyk - sopran, mezzosopran, Małgorzata Miszkiewicz - sopran koloraturowy, Ziemowit Wojtczak - baryton, Ewa Szpakowska - fortepian, Jerzy Wolniak - prowadzenie.

  • 13 listopada 2022 r. godz. 18.00, sala widowiskowa RCK.

Listopad jest miesiącem w którym refleksja towarzyszy nam znacznie częściej, swoje myśli kierujemy też w kierunku Ojczyzny. W weekend podczas którego przypada Narodowe Święto Niepodległości proponujemy państwu poza koncertem okolicznościowym w samo święto 11.11 również koncert niedzielny zatytułowany "Arie i pieśni romantyczne" zorganizowany w 200. lecie polskiego romantyzmu. W programie znajdą się m. in. arie i duety z oper "Verbum nobile" , "Strasznego dworu" i "Hrabiny" S. Moniuszki, duety z dzieł J. Offenbacha, z "Rigoletta" G. Verdiego a także pieśni F. Chopina chociażby: "Gdybym ja była słoneczkiem na niebie" . Będzie również okazja do wspólnego z artystami śpiewania pieśni patriotycznych dobrze znanych kolejnym pokoleniom Polaków takich jak "Przybyli ułani","Maki" czy "Rozkwitały pąki białych róż". W koncercie wystąpią : profesorowie Akademii Muzycznej w Łodzi Ewa Szpakowska (fortepian) i Ziemowit Wojtczak (baryton), artystka Teatru Wielkiego w Łodzi Dominika Kobalczyk (sopran,mezzosopran) oraz Małgorzata Miszkiewicz (sopran koloraturowy) - dyplomantka Akademii Muzycznej w Łodzi. Artyści dobrze znani są kołobrzeskiej publiczności chociażby z kolejnych edycji Festiwalu Opery i Operetki "Muzyka dla wszystkich" - Dominika Kobalczyk ma na swoim koncie wiele kreacji wokalnych podczas kolejnych edycji festiwalu w Kołobrzegu oraz w koncertach i wydarzeniach muzycznych w całej Polsce. Ziemowit Wojtczak to wykonawca wielu pierwszoplanowych partii w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Artysta czynnie koncertujący w kraju i poza jego granicami.

Odznaczony odznaką "Zasłużony Działacz Kultury" przyznawaną przez Ministra Kultury i Sztuki. Dwukrotnie też otrzymał nagrodę Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi. Jerzy Wolniak jest niestrudzonym popularyzatorem muzyki klasycznej (m.in. audycje autorskie w Radiu Classic), prowadzi rozległą działalność impresaryjną a także reżyseruje spektakle operowe, operetkowe i koncerty okolicznościowe. W swojej karierze ma prestiżowe nagrody oraz wiele znakomitych partii tenorowych na wielu scenach Polski i zagranicy. Ewa Szpakowska podczas pracy w Teatrze Wielkim w Łodzi współpracowała z wybitnymi dyrygentami, śpiewakami z Polski i z zagranicy. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną występując w wielu koncertach w kraju i za granicą. W tym zacnym gronie debiutować będzie na scenie Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu młoda obiecująca sopranistka koloraturowa Małgorzata Miszkiewicz, która oczarowała tego lata publiczność Festiwalu Opery i Operetki w kołobrzeskim amfiteatrze.

Bilety w cenie 40 zł (normalny) i 35 zł (ulgowy) do nabycia w kasie RCK przy ul. Solnej 1 i na kupbilecik.pl.