Koncert 25 LAT chóru CANTORES COLABREGAE

Sobota, 21 styczeń 2023 at 18:00

Koncerty

Informacja o cenie

12 zł (normalne) i 10 zł (ulgowe / Karta Mieszkańca)

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Zapraszamy do wspólnego świętowania ćwierćwiecza chóru "Cantores Colabregae", który rozpoczął swoją działalność 17 listopada 1997 roku w ówczesnym Miejskim Ośrodku Kultury w Kołobrzegu.

Pod batutą pierwszego dyrygenta Jolanty Krzywoń chór wykonał debiutancki koncert w kinie "Piast" z okazji 53 Rocznicy Zakończenia Walk o Kołobrzeg - 18 marca 1998 roku. Wkrótce pałeczkę dyrygenta przejęła Waleria Żuławnik, specjalistka w dziedzinie dyrygentury symfoniczno – chóralnej, laureatka Srebrnego Dyplomu dla Dyrygenta na Światowej Olimpiadzie Chóralnej w Lintzu (Austria), która prowadziła chór aż do śmierci w dniu 5 grudnia 2019 r., a ostatni koncert pod jej batutą odbył się zaledwie cztery dni wcześniej.

Dzieło zapoczątkowane i pielęgnowane przez nią przez dwadzieścia dwa lata kontynuuje obecnie Danuta Piotrowska. Chór "Cantores Colabregae" działający obecnie w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta w ostatnich czasach zdobył m.in. GRAND PRIX VII Międzynarodowych Muzycznych Zmagań Seniorów w Szczecinie (2021), organizowanych przez Fundację Morze Kultury oraz I miejsce w kategorii chóry mieszane i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu zagranicznego kompozytora w tym samym konkursie, oraz III nagrodę rok później. Na swoim koncie chór ma również tytuł laureata, II nagrodę oraz wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Chórów i Zespołów Kameralnych organizowanym przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie (udział w latach 2003 - 2006, 2010).

Koncertował i brał udział w wielu wydarzeniach kulturalnych w Szczecinie, Gdańsku, Wejherowie, Świdwinie, Ustroniu Morskim a także za granicą: w Niemczech i Włoszech. Występował podczas ważnych uroczystości w Kołobrzegu obok chórów z Danii, Niemiec i Brazylii. Wystąpił z udziałem koszalińskiej orkiestry w koncercie z okazji Tysiąclecia Utworzenia Biskupstwa w Kołobrzegu. Zachęcamy do udziału w uroczystym koncercie z okazji 25 lat działalności chóru "Cantores Colabregae". Akompaniował będzie Krzysztof Subocz, dyrygowała Danuta Piotrowska. W koncercie wystąpi również gościnnie młoda utalentowana skrzypaczka Irmina Bączkowska.

Zapraszamy do sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu 21 stycznia 2023 r., o godz. 18.00. Bilety w cenie 12 zł (normalne) i 10 zł (ulgowe/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK.