Radio SONARE

Piątek, 3.03.2023 at 18:00

Koncerty

Informacja o cenie

12 zł (normalny) / 10 zł (ulgowy)

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na cykliczną audycję Radio Sonore, czyli słuchanie świata.

  • 03.03.2023 godz. 18:00
  • mała sala teatralna
  • Bilety: 12 zł (normalny) / 10 zł (ulgowy) do nabycia w kasie RCK / Ul. Solna 1 w Kołobrzegu.

Radio Sonore, czyli słuchanie świata to cykl spotkań z perfomansem i kulturą dźwięku prowadzony przez Adama Frankiewicza. Trzecie spotkanie to wspaniali artyści z Berlina, którzy podejmą się wykonania performansu dźwiękowego na obiekty codziennego użytku, nagrania terenowe, elektronikę i mikrofony.

Oto oni:

Jayrope (Berlin) - Kompozytor i performer z Berlina. Syn dwójki organistów, odebrał klasyczne muzyczne wykształcenie w zakresie gry na fortepianie i śpiewu operowego. Przez ostatnie 20 lat tworzył muzykę do teatru współczesnego i teatru tańca. Współpracował z takimi artystami jak Atari Teenage Riot/Alec Empire, DVA, Michael Griener, Arto Lindsay, Maria Farantouri, Kip Hanrahan, Niklas Kraft. Koncertujący od 1990 roku odwiedził setki festiwali na całym świecie od Waszyngtonu po Hongkong. Występował między innymi na Transmediale w Berlinie, Jazz festiwalu Saalfelden w Austrii czy Festiwalu Wizji w Hongkongu.

Maximilian Glass (Berlin) - artysta dźwiękowy, improwizator i kompozytor. Odtwarzacze audio i miksery interpretuje jako instrumenty muzyczne, tworzy systemy sprzężenia zwrotnego i gra na przedmiotach. Oprócz koncertów solowych, duetów i zespołów pracuje też nad instalacjami oraz jako swobodny artysta radiowy w scenariuszach w duchu site-specific.

Eric Bauer (Berlin) – elektronika, także w wersji „extended”, oraz obiekty codziennego użytku. Przygodę z muzyką eksperymentalną zaczynał od występów solowych. Później mierzył siły w duetach i większych formacjach. Szuka dialektyki pomiędzy dynamiką i statyką dźwięków, lubi zadawać pytania i nieustannie szukać odpowiedzi.

Zapraszamy serdecznie.