Koncert kameralny w wykonaniu TRIO CON FUOCO z okazji Dni Kołobrzegu 2023

Piątek, 19.05.2023 at 18:00

Koncerty

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Ponieważ muzyka klasyczna zwłaszcza w wydaniu kameralnym jest bardzo ważna w działalności Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta i pojawia się tu dość regularnie, również i w trakcie „Dni Kołobrzegu” postanowiliśmy zaproponować miłośnikom tego gatunku koncert „z ogniem” w wykonaniu szczecińskiej formacji „Trio con Fuoco”.

Na scenie sali widowiskowej 19 maja o godz. 18.00 wystąpią solistka grupy pierwszych skrzypiec Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz koncertmistrzyni wielu międzynarodowych projektów orkiestrowych Natalia Wolańska, wiolonczelistka Natalia Wesołowska, dwukrotna stypendystka Prezesa Rady Ministrów oraz akordeonista i organista Oleg Wolański. Wykonując partie solowe akordeonu artysta koncertował z wieloma europejskimi zespołami, orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych, takich jak m.in XX Festa Internazionale Della Fisarmonica Erbezzo (Grand Prix) oraz XVIII Festival Internazionale Della Fisarmonica „Dolomiti” (Grand Prix). W programie koncertu znajda się m.in. wybrane Tańce węgierskie Johannesa Brahmsa, Libertango i kilka innych kompozycji Astora Piazzolli, Walce Wiktora Gubanowa i Dymitra Szostakowicza, Czardasz Vittorio Montiego oraz kilka niespodzianek. Bilety w cenie 25 zł (normalny), 15 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK, tel. 94 35 249 49 w. 49 i na tobilet.pl. Zapraszamy!

Słów kilka o artystach...

Edyta Wolańska - skrzypaczka

Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuki w Szczecinie. Obecnie zatrudniona jest w macierzystej uczelni na stanowisku asystent-wykładowca. W swoim dorobku może pochwalić się współpracą z wieloma wybitnymi instrumentalistami, takimi jak: Shlomo Mintz, Jozsef Lendvay, Jan Stanienda, Tomasz Tomaszewski czy Daniel Stabrawa. Laureatka wielu konkursów m.in Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Skrzypków w Bystrzycy Kłodzkiej (w latach 1999 do 2001), Makroregionalnych Przesłuchań klas skrzypiec w Elblągu (2008), finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu (2002) oraz „Concorso Musicale Europeo Città di Filadelfia" we Włoszech. Solistka grupy pierwszych skrzypiec Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz koncertmistrzyni wielu międzynarodowych projektów
orkiestrowych.

Natalia Wesołowska - wiolonczelistka

Urodziła się w 1989 roku w Jeleniej Górze. W wieku 7 lat rozpoczęła naukę gry na wiolonczeli w klasie Haliny Buszyńskiej w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. St. Moniuszki w Jeleniej Górze, którą ukończyła w 2009 roku otrzymując dyplom z wyróżnieniem. W 2014 roku uzyskała stopień magistra na Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie wiolonczeli dr hab. Tomasza Szczęsnego. Swe umiejętności doskonaliła na mistrzowskich kursach wiolonczelowych i kameralnych. Brała udział w konkursach krajowych i międzynarodowych. Jako kameralistka i muzyk orkiestrowy występowała w USA (New York: Carnegie Hall i Lincoln Center), Niemczech, Dani, Holandii, Czechach, na Litwie i Ukrainie. W 2015 roku była koordynatorem projektu International Lutosławski Youth Orchestra. Aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym Szczecina, od 2017 roku jest członkiem grupy wiolonczel Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Do końca 2018 roku współprowadziła Szczecińską Młodzieżową Orkiestrę Kameralną. Za wybitne osiągnięcia w nauce dwukrotnie otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Oleg Wolański - akordeonista, organista

Naukę gry na akordeonie rozpoczął w szkole muzycznej I i II st w Drohobyczu. Z wynikiem celującym ukończył Narodową Akademię Ukrainy im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie (studia magisterskie) oraz podyplomowe studia o specjalizacji instrumentalistyka - akordeon (dyplom z wyróżnieniem) Absolwent studium organistowskiego „Pro Musica Sacra” w Szczecinie. Laureat wielu międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych, takich jak m.in XX Festa Internazionale Della Fisarmonica Erbezzo (Grand Prix) oraz XVIII Festival Internazionale Della Fisarmonica „Dolomiti” (Grand Prix) Wykonując partie solowe akordeonu koncertował z wieloma europejskimi zespołami, orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi. Występował m.in w Teatro Salieri (Legnago), Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie czy Operze na Zamku Książąt Pomorskich. Od 2017 roku prowadzi klasę akordeonu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie. Doktorant Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

  • 19 maja 2023, godz. 18.00
  • sala widowiskowa RCK