Alicja Bałabuch "Moje twórcze przestrzenie"

Piątek, 9.02.2024 - sobota, 9.03.2024

Wystawy

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

ALICJA BAŁABUCH to młoda artystka z Kołobrzegu. Absolwentka Projektowania Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Alicja jest artystką multidyscyplinarną, zajmuje się projektowaniem ubioru, malarstwem akrylowym,ceramiką, szydełkowaniem i szyciem. Prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci w Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu oraz w Pracowni Ceramiki Unikatowej PORTOWA 15.

W maju w kołobrzeskiej Przystani Kultury ZAJA odbyła się jej pierwsza indywidualna wystawa pod hasłem BAŁABUCHY. Malarstwo oraz prace rysunkowe artystki charakteryzuje intensywny kolor,ekspresja oraz lekko psychodeliczny styl. Kilka jej obrazów można podziwiać w wydaniu Oficyny Kołobrzeskich Poetów z grudnia 2023 roku.

Tematyka twórczości Alicji ma bardzo osobisty wymiar. Na płótnach pojawiają się bliskie malarce osoby i zwierzęta, pejzaże morskie, pokazy mody,czy przestrzenie, w których tworzy. Motywem przewodnim jej twórczości jest kolor, który dodaje artystce energii oraz pomaga przezwyciężyć życiowe trudności. Na obrazach często pojawiają się też ubrania, zaprojektowane i stworzone przez Alicję,a zatem następuje dialog, łączący różne dziedziny sztuki. W swoich stylizacjach lubi lawirować pomiędzy modą użytkową a sztuką. Głównym medium jest ubiór dziany, fascynują ją struktury różnych splotów dziewiarskich oraz wielobarwne żakardy.