PIĄTKOWA MASAKRA FILMOWA W ADEBARZE

Piątek, 16.02.2024 at 17:00

Spotkania

Miejsce wydarzenia

Laboratorium Kultury Adebar
Armii Krajowej 12
Kołobrzeg, 78-100

Nazywam się Zocha, za chwilę piszę maturę i od kilku lat interesuję się filmami, zamiast skupić się na nauce.

Pasją do kina zaraziła mnie mama, z którą obejrzałam pierwsze klasyki i internet, dający mi inspirację do odkrywania coraz to nowszych tytułów. Kino często kojarzy się z leniwym sposobem spędzania wolnego czasu, co jest według mnie niesamowicie krzywdzącym stwierdzeniem. W sumie od samych jego początków uważane było za rozrywkę dla mas, bezwartościową w porównaniu do "prawdziwej sztuki". Jednakże, w kinie najpiękniejsze jest właśnie to, że jest dostępne dla każdego. Nie wyklucza, nie wymaga od widza dużych nakładów czasu i pieniędzy, ludzie wymieniają między sobą rekomendację, tworząc społeczność otwartą na każdego, kto jest zainteresowany. Oczywiście, społeczność ta pełna jest konfliktów i odmiennych opinii, ale ta różnorodność tylko dodaje jej uroku. Chciałabym, żeby te spotkania filmowe były tym, czego mi brakowało, gdy rozpoczynałam swoją przygodę z filmem: bezpieczną, kameralną przestrzenią, w której każdy, niezależnie od swojego "doświadczenia filmowego" mógłby się odnaleźć. Nie ważne, czy jesteście stałymi bywalcami festiwali filmowych, czy zaczynacie się nerwowo pocić, gdy ktoś pyta was o ulubionego reżysera. Tutaj będziecie mogli posłuchać ciekawostek na temat oglądanych filmów, poznać nowe gatunki, podyskutować z innymi na temat waszych wrażeń, albo właściwie na jakikolwiek, który akurat siedzi wam w głowie. Już od jakiegoś czasu chcieliście wkręcić się w filmy, ale nie wiedzieliście, jak się za to zabrać? Zapraszam! Macie wolny wieczór i chcecie go spędzić w miłym towarzystwie przy kawce lub herbatce? Zapraszam! Brakuje wam ludzi do dyskusji na temat ulubionego nurtu filmowego? Zapraszam!

Na spotkania zapraszam przede wszystkim młodych, którym może brakować takiego miejsca i społeczności. Muszę jednak zaznaczyć, repertuar nie jest odpowiedni dla dzieci, więc zapraszamy osoby powyżej 16go roku życia.

Przed przyjściem na pokaz i dyskusję proszę o przeczytanie informacji dotyczącej treści filmu na profilu facebookowym https://www.facebook.com/adebarkolobrzeg/

Kochajmy Dziesiątą Muzę i do zobaczenia w piątek! Zocha.

  • 16.02.2024 (piątek) godz. 17.00
  • Otwarcie cyklu "PIĄTKOWA MASAKRA FILMOWA W ADEBARZE"
  • Wstęp wolny
  • Ograniczenie wiekowe 16+
  • Laboratorium Kultury Adebar