Events from Koncerty category

lista wydarzeń

Koncert Stanisławy Celińskiej

Piątek, 2 grudzień 2022 at 18:00

Koncerty

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta zaprasza na koncert Stanisławy Celińskiej z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko.

STANISŁAWA CELIŃSKA - znakomita polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna o niezwykle wszechstronnym talencie. W 1969 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie pod kierunkiem Ryszardy Hanin.

Przez lata kariery związana była niemal wyłącznie z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Na Woli, Ateneum, Nowym, Dramatycznym, Studio, Kwadrat i Współczesnym. W filmie debiutowała u boku Daniela Olbrychskiego w "Krajobrazie po bitwie" Andrzeja Wajdy (1970, nagroda aktorska w Łagowie). Rola młodej Żydówki Niny, której rodzina została wymordowana w czasie wojny, o mały włos nie przyniosła jej nagrody aktorskiej na MFF w Cannes.

Szczegóły wydarzenia

Stare Dobre Małżeństwo

Piątek, 9 grudzień 2022 at 19:00

Koncerty

Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego - charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie.

Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd skalę. Stare Dobre Małżeństwo regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe w kraju. Publiczność zespołu dojrzewając z nim, podąża wiernie jego śladem, co stanowi wartość najwyższą z możliwych.

Szczegóły wydarzenia

Braterstwo w pieśni i tańcu - kolęd

Piątek, 16 grudzień 2022 at 18:00

Koncerty

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na koncert - "Braterstwo w pieśni i tańcu” w wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze.

W koncercie wezmą udział uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze, w sumie blisko 50 wykonawców.

Program powstał w oparciu o twórczość literacką narodowego poety ukraińskiego, Tarasa Szewczenki.

Szczegóły wydarzenia

Kołobrzeska Orkiestra Zdrojowa - W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE

Sobota, 17 grudzień 2022 at 18:00

Koncerty

"W świątecznym klimacie" - koncert specjalny Kołobrzeskiej Orkiestry Zdrojowej. Termin: 17 grudnia 2022, godz. 1800, sala widowiskowa RCK.

Od pierwszych dni grudnia, czy tego chcemy czy nie, w sklepach brzmią piosenki przywołujące nadchodzące wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia, wyjątkowy czas w roku. Również Regionalne Centrum Kultury przygotowało dla Kołobrzeżan koncert "W świątecznym klimacie”, który zamiast rozproszyć nas podczas świątecznych zakupów, będzie raczej okazją do wytchnienia i relaksu w przedświątecznych przygotowaniach.

Szczegóły wydarzenia