Cotygodniowe wydarzenia 21-27 listopad 2022

środa, 23 listopad

Zdarzyło się

środa, 23.11.2022 at 19:00

Kino DKF

Ekranizacja autobiograficznej powieści laureatki Nobla w dziedzinie literatury Annie Ernaux. Nagrodzony Złotym Lwem na weneckim festiwalu "Zdarzyło się" to poruszająca opowieść o kobiecie walczącej o prawo do decydowania o własnym ciele i życiu. Akcja filmu rozgrywa się we Francji w 1963 roku, jednak temat jest niezwykle aktualny, a film tym bardziej poruszający.

Główna bohaterka studiuje literaturę francuską na uniwersytecie. Przed zdolną dziewczyną, która marzy o karierze akademickiej, przyszłość stoi otworem. Niespodziewanie wszelkie plany staną pod dużym znakiem zapytania po wizycie w gabinecie lekarskim.

Szczegóły wydarzenia

piątek, 25 listopad

OLD BREAKOUT - Tribute to Nalepa

Piątek, 25.11.2022

Koncerty

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta i Agencja Koncertowa Polska Scena Muzyczna, zapraszają na koncert: "OLD BREAKOUT - Tribute to Nalepa" - muzycy legendarnego Breakoutu w hołdzie Tadeuszowi Nalepie, upamiętniającym 15 rocznicę śmierci Ojca Polskiego Bluesa.

OLD BREAKOUT to reaktywacja legendy - muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu BREAKOUT - założonej przez Tadeusza Nalepę legendy polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych.

W 1970 roku Tadeusz Trzciński, na prośbę Tadeusza Nalepy, kompletuje skład do (jak się okazało) jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego bluesa. Powstaje przełomowy album "Blues Breakout", nagrany w składzie: Tadeusz Nalepa - śpiew, gitara, Tadeusz Trzciński -harmonijka ustna, Dariusz Kozakiewicz - gitara, Jerzy Goleniewski - gitara basowa, Józef Hajdasz - perkusja, z tekstami Bogdana Loebla.

Szczegóły wydarzenia

sobota, 26 listopad

Gala Kultury RCK - Soyka Kwintet

Sobota, 26.11.2022 at 18:00

Koncerty

Stanisław Soyka z zespołem znakomitych muzyków jazzowych zapraszają na koncert, na których usłyszymy znane i kochane przeboje jak również materiał z najnowszej płyty Stanisława Soyki "Muzyka i słowa”, która premierę miała 1 lutego 2019 roku.

Stanisław Soyka - śpiewak, instrumentalista, kompozytor - już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności.

Szczegóły wydarzenia

niedziela, 27 listopad

Serce dębu

Niedziela, 27.11.2022 at 11:00

Poranki Młodego Widza

Nakręcony w technologii 4K dokument to zapis roku z życia majestatycznego drzewa i jego mieszkańców: pełna humoru, napięcia i czułości kronika codziennej walki o pożywienie, schronienie i przetrwanie. Pozbawiony jakiegokolwiek komentarza - poza muzyką - film pozwala spojrzeć na dąb jako na doskonale zorganizowany ekosystem, w którym wszystkie istoty są zmuszone do zgodnej współpracy.

"Serce dębu" idzie tropem wytyczonym przed laty przez takie tytuły jak "Mikrokosmos" i "Makrokosmos": "Podniebny taniec" (reżyser Laurent Charbonnier był operatorem drugiego z nich), lecz jest osiągnięciem jeszcze bardziej imponującym.

Szczegóły wydarzenia