Pracownia Tkaniny Artystycznej

Pracownia istnieje od 1983 roku, uczestnicy otrzymali wiele nagród w Ogólnopolskich Przeglądach Tkaniny Unikatowej w Bydgoszczy, w Turku oraz na Przeglądach Wojewódzkich organizowanych przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie w różnych miastach naszego województwa.

Wykonujemy gobeliny sizalowe, z wełny gobelinowej i z użyciem różnych materiałów włókienniczych. Inne techniki to filcowanie i malowanie na jedwabiu oraz techniki paczłorkowe.

Ostatnie osiągnięcia: trzy wyróżnienia dla Pani Krystyny Czubik, Heleny Dolisz, Galiny Błażejewskiej na Ogólnopolskim Przeglądzie Tkaniny Unikatowej Bydgoszcz oraz I nagroda dla Pani Heleny Dolisz w Bydgoszczy.

Miło nam poinformować, że pani Adela Gittel otrzymała dyplom uznania za pracę "Żurawie" na XII Ogólnopolskim Konkursie Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej "Turek 2019". Pani Gittel jest uczestniczką zajęć w pracowni tkaniny artystycznej, prowadzonej przez Elżbietę Polak w RCK. Gratulujemy!

Info:

Pracownia Tkaniny Artystycznej zajęcia dwa razy w tygodniu - wtorek i czwartek w godzinach od 16:00 do 20:00 w Ratuszu, sala 47.