Wydarzenia on czwartek, 23 październik 2025
Promowane wydarzenia
Katarzyny Adamiak - Jaśnikowskiej i Jarosława Jaśnikowskiego "Dwoje"
Piątek, 19.09.2025 - piątek, 31.10.2025
WystawyW imieniu Twórców i Organizatorów serdecznie zapraszamy na wernisaż (19 września 2025 r.) oraz wystawę prac Katarzyny Adamiak - Jaśnikowskiej i Jarosława Jaśnikowskiego, zatytułowaną „Dwoje”, która potrwa od 19 września do 31 października 2025 r.
- Wernisaż: 19.09.2025 r. godz. 18:00 (piątek)
- Miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu
- Termin wystawy: 19.09 – 31.10.2025 r.
Katarzyna Adamiak-Jaśnikowska i Jarosław Jaśnikowski tworzą w odmiennych, lecz komplementarnych nurtach malarstwa realistycznego, które łączy mistrzowski warsztat i narracyjność. Katarzyna skupia się na intymnych portretach i nastrojowych pejzażach, gdzie światło i przestrzeń stają się nośnikami emocji. Jarosław buduje wizjonerskie kompozycje, pełne detalu w fantastycznej steampunkowej estetyce, otwierając przed widzem światy pełne symboli. Razem ich twórczość układa się w dialog między refleksją wewnętrzną a wyobrażeniem o alternatywnej rzeczywistości.
Marcin Ryttel "Rowerem z Kołobrzegu do Marrakeszu"
Czwartek, 23.10.2025 at 19:00
SpotkaniaMarcin Ryttel - nauczyciel anglista, pedagog, wychowawca. Z zamiłowania podróżnik.
Moją pasją jest turystyka górska, wysokogórska. Uczestnik wielu wypraw min. w Alpy, Kaukaz czy Atlas Wysoki. Zdobywca takich szczytów jak Elbrus 5642m, Mont Blanc 4805m., Jbel Toubkal 4167 m czy Grossglockner 3798 m. Zamiłowanie do gór staram się łączyć z wyprawami rowerowymi. Mój styl podróżowania charakteryzuje się realizowaniem długodystansowych, samotnych wypraw rowerowych.