Cotygodniowe wydarzenia 7-13 listopad 2022

środa, 09 listopad

Silent Twins

środa, 9.11.2022 at 19:00

Kino DKF

 

Pokazywany premierowo na festiwalu w Cannes "Silent Twins" to najnowszy film Agnieszki Smoczyńskiej, twórczyni "Córek dancingu" i "Fugi". Jedna z najoryginalniejszych polskich reżyserek, która o tym, co w nas dzikie i nieokiełznane opowiada z lekkością tanecznych kroków, także w swoim anglojęzycznym debiucie daje popis nieskrępowanej wyobraźni.

Wizjonerski, wypełniony muzyką "Silent Twins", choć zrealizowany w oparciu o reportaż Marjorie Wallace, nosi wyraźne piętno autorskiego stylu. I – podobnie jak poprzednie filmy Smoczyńskiej - pokazuje perspektywę kobiet.

Szczegóły wydarzenia

piątek, 11 listopad

"Dla Wolności" - recital fortepianowy Tomasza Maruta

Piątek, 11.11.2022 at 17:00

Koncerty

Serdecznie zapraszamy do wspólnego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu, jak mamy to w zwyczaju - koncertowo. Przy doskonałym fortepianie Yamaha C7 zasiądzie polski pianista, wrocławianin reprezentujący rocznik 1996, oklaskiwany rok temu przez publiczność XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, laureat prestiżowych konkursów międzynarodowych m. in. VI Niemiecko - Polskiego Konkursu Pianistycznego Johanna Hillera czy VIII Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego - Tomasz Marut.

Szczegóły wydarzenia

sobota, 12 listopad

Pasażerowie nocy

Sobota, 12.11.2022 at 18:00

Kino RCK

W noc wyborczą 1981 r. na ulice Paryża wychodzą zwolennicy nowego prezydenta, świętując zwycięstwo. W tym samym czasie Elisabeth po odejściu męża zostaje sama z dwójką nastoletnich dzieci. Znajduje pracę w nocnej audycji radiowej i poznaje tam Talulah, bezdomną nastolatkę, którą zaprasza do swojego domu.

Dzięki niej Talulah po raz pierwszy doświadcza rodzinnego ciepła i opieki. Wkrótce dziewczyna znika, lecz jej potrzeba wolności, wpłynie na życie Elisabeth i jej bliskich, którzy nabiorą pewności siebie i podejmą ryzyko, zmieniające bieg ich życia.

Szczegóły wydarzenia

niedziela, 13 listopad

Przytul mnie. Poszukiwacze miodu

Niedziela, 13.11.2022 at 11:00

Poranki Młodego Widza

Gdzie się podział cały miód?! Mały Miś marzy o słodkim urodzinowym torcie, jednak zapasy ulubionego przysmaku przepadły.

Wspólnie z Tatą Misiem wyruszają do Złotej Krainy, aby zdobyć najważniejszy składnik ciasta.

Szczegóły wydarzenia

Arie i Pieśni Romantyczne

Niedziela, 13.11.2022 at 18:00

Koncerty

Listopad jest miesiącem w którym refleksja towarzyszy nam znacznie częściej, swoje myśli kierujemy też w kierunku Ojczyzny. W weekend podczas którego przypada Narodowe Święto Niepodległości proponujemy państwu poza koncertem okolicznościowym w samo święto 11.11 również koncert niedzielny zatytułowany "Arie i pieśni romantyczne" zorganizowany w 200. lecie polskiego romantyzmu.

Szczegóły wydarzenia