Cotygodniowe wydarzenia 13-19 marzec 2023

poniedziałek, 13 marzec

wtorek, 14 marzec

środa, 15 marzec

Aftersun - DKF

środa, 15.03.2023 at 19:00

Kino DKF

Nominowany do Oscara za zachwycającą rolę Paul Mescal w fenomenalnym duecie z debiutującą na wielkim ekranie Frankie Corio, którą okrzyknięto odkryciem roku. Czarny koń zbliżającego się sezonu nagród, 4 nominacje Gotham Awards, w tym dla Najlepszego Filmu, 5 nominacji Film Independent Spirit Awards, 16 nominacji BIFA, jedno z największych olśnień tegorocznych festiwali, od Cannes aż do Toronto.

Szczegóły wydarzenia

czwartek, 16 marzec

piątek, 17 marzec

Wyrwa - DKF

Piątek, 17.03.2023 at 18:00

Kino DKF

Niewierność, zagadkowy wypadek i mężczyzna, który na własną rękę podejmuje śledztwo, by odkryć prawdę o tajemniczej śmierci swojej żony. Intrygujący thriller "Wyrwa" to fabularna produkcja CANAL+ ORIGINAL z Tomaszem Kotem, Karoliną Gruszką i Grzegorzem Damięckim, oparta na głośnej książce Wojciecha Chmielarza, autora "Żmijowiska".

Szczegóły wydarzenia

sobota, 18 marzec

niedziela, 19 marzec

Szkoła magicznych zwierząt

Niedziela, 19.03.2023 at 11:00

Poranki Młodego Widza

Jesteście gotowi na prawdziwą magię? Zapraszamy do szkoły, której uczniowie zaprzyjaźniają się z zaczarowanymi zwierzętami! Zagadka, przyjaźń i gadający lis już od pierwszego dnia czekają na nową uczennicę Idę.

Szczegóły wydarzenia

Monodram Pauli Czarneckiej "Mi estas Lidia"

Niedziela, 19.03.2023 at 18:00

Koncerty

"Mi estas Lidia" to monodram Pauli Czarneckiej o córce Ludwika Zamenhofa - polskiego lekarza okulisty żydowskiego pochodzenia, twórcy idei i języka esperanto, ośmiokrotnie nominowanego do Pokojowej Nagrody Nobla.

Życie i dokonania Zamenhofa są powszechnie znane i uznane. Na całym świecie istnieją setki obiektów (ulice, place itp.) nazwane jego imieniem, w tym dwie planetoidy.

Szczegóły wydarzenia